Propouštění zaměstnanců může firmu přijít draho

Přestože získat kvalitní zaměstnance není nic jednoduchého, mnohem složitější bývá se jich zbavit. Zaměstnanci, obzvláště pokud mají uzavřenu smlouvu na dobu neurčitou, požívají silné ochrany zákoníku práce a propustit je není nic jednoduchého. Ve smlouvě sice mají zaměstnanci stanovenu výpovědní lhůtu, ale k výpovědi zaměstnavatel potřebuje mít důvod, který by byl v souladu se zákoníkem práce. A ten je v tomto ohledu velmi přísný. Proto byste se na výpověď zaměstnance měli předem dobře připravit. I drobná chyba při rozvazování pracovního poměru totiž může být příčinou soudního sporu o neplatnost výpovědi, což může vést k finančním ztrátám stovek tisíc, či dokonce milionů korun na eventuálním odškodném. V případě, že se chcete zbavit zaměstnance, který je pro vaši společnost přítěží, měli byste celou věc konzultovat s advokátem, který se specializuje na pracovní právo.

Propouštění zaměstnanců konzultujte s advokátem na pracovní právo

V takovém případě máte několik možností. Můžete použít vyhledávač a zadat klíčové slovo "advokát pracovní právo Praha", nebo se přímo obrátit na pražskou Advokátní kancelář BOROVEC LEGAL. Tato právní firma s dlouholetými zkušenostmi se na pracovní právo dlouhodobě specializuje, a má v tomto oboru skvělé výsledky. Advokátní kancelář BOROVEC LEGAL, kterou vlastní zkušený advokát pracovní právo David Borovec, vám zajistí účinnou podporu při rozvazování pracovních poměrů se zaměstnanci, které již nepotřebujete. Připraví dohody o rozvázání pracovního poměru a zajistí také jejich předání propouštěným zaměstnancům.

Řešte problémy v předstihu

Být dopředu připraven je vždy lepší než řešit následky chyb, proto byste eventuální propouštění zaměstnanců měli konzultovat s advokátem na pracovní právo ještě předtím, než k němu dojde. V případě, že vše zašlo již tak daleko, že není možné situaci urovnat jinak než před soudem, bude vás advokátní kancelář BOROVEC LEGAL zastupovat a zajistí, že nebudete kráceni na vašich právech.

Publikováno: 29. 03. 2019

Kategorie: Práce

Autor: administrator