Práce

Vánoční dárky pro švadlenky

Máte doma maminku, babičku, sestru nebo manželku, které milují šití a vše, co k němu patří? Patříte k těm, které za socialismu s napětím čekaly na každé další číslo Burdy, aby získaly nový střih a ušily si něco hezkého na sebe? Dáváte ještě i dnes přednost originalitě před konfekcí? Pak se jistě neobejdete bez šicího stroje.

Šicí stroje se mohou stát jejich nejlepšími přáteli a důvěrníky. Ulehčí a zrychlí práci, žádná šikovná švadlenka se bez nich prostě neobejde. Jako vánoční dárek budou k nezaplacení. Pro začínající šičky lze doporučit šicí stroj Brother BN 27 (2700), který disponuje 27 programy, včetně knoflíkové dírky, volně nastavitelné délka a šířka stehů, navlékače nitě do jehly, zpětného šití, zapošívání, šití dvojjehlou, volného ramene a LED osvětlení.

Zlatá střední cesta

Komfortní šití, a-la zlatá střední cesta, zprostředkuje šicí stroj Lada H73A, který má jednoduchou obsluhu, obohacenou o řadu nových funkcí, zejména o automatický odstřih horní a spodní nitě. Stroj umožňuje automatické šití sedmi druhů knoflíkových dírek, abecedy a navíc má velký výběr ozdobných stehů.

Pro nejnáročnější švadlenky se hodí profesionální značka JUKI, která na trh uvedla šicí stroj JUKI HZL-NX7 Kirei. Vyniká obrovským pracovním prostorem 304×120 mm, a proto je vhodný pro patchwork a quiltovaní.

Overlocky a coverlocky

Ještě o level výše jsou pak overlocky a coverlocky. Overlock se používá na kvalitní obnitkování a oříznutí pružných úpletů. Švy se finálně otočí dovnitř, aby nebyly viditelné. Coverlock dokáže zakončit okraje zespodu speciálním krycím neboli prádlovým stehem. Používá se na úpravu délky rukávů, tepláků nebo triček, kdy se úpletový materiál ohne, prošije dvěma rovnými stehy a na rubu spojí smyčkami.

Vánoce jsou obdobím, kdy se mají plnit sny a přání. Pokud mezi ty vaše patří stát soběstačnými v přípravě i tvorbě oděvů a textilií, neváhejte si o šicí stroje napsat Ježíškovi ještě dnes.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.