Mějte své finance plně pod kontrolou s mobilní bankovní aplikací

Uvažujete, jak efektivně hospodařit se svými prostředky na bankovním účtu? Chcete rychle vyřizovat nutné platby, ale zároveň příliš neutrácet? Jste rozhodnutí držet stanovený rozpočet pevně ve svých rukou? Řešením se může stát mobilní bankovní aplikace, která vám zaručí klidné spaní.

S čím mobilní aplikace pomůže

Většina uživatelů mobilních telefonů současně i využívá mnoho aplikací včetně těch bankovních, jsou však stále uživatelé, kteří mají z využívání mobilních bankovních aplikací obavy, což se pro ně stává zbytečně omezujícím faktem. Správně využívaná aplikace je nejen užitečná, ale i bezpečná, neboť banky v dnešní době vydávají na zabezpečení svých dat nemalé finanční prostředky a toto téma se stává jejich prioritou. Využíváním mobilní aplikace si tak můžete výrazně ulehčit život a spravovat své finance, tj. odesílat platby, kontrolovat zůstatek na na běžném či podnikatelském účtu, nastavovat trvalé příkazy a inkasa a podobně, aniž musíte zasedat k počítači a přihlašovat se do internetového bankovnictví. Starším generacím pak užívání mobilní aplikace ušetří často zbytečnou pochůzku na kamennou pobočku banky. Mobilní aplikace se stane i vaším navigátorem, který vás rychle dovede k nejbližšímu bankomatu či kamenné pobočce. Není tedy vhodné bránit se tomuto zjednodušení svých finančních povinností a hospodaření s rozpočtem.

Mobilní aplikace snadno ke stažení

Výhodou mobilní aplikace je to, že ji snadno můžete stáhnout prostřednictvím internetu, a to samozřejmě zcela legálně. Ke stažení je v obchodě Google Play pro typ telefonů Android a na webové stránce App Store pro telefony iPhone. Aplikace se posléze musí aktivovat v prostředí internetového bankovnictví a zadat primární ověřovací kód, následně pak nastavit PIN. Poté již aplikaci můžete využívat v plném rozsahu. Omezený rozsah je vám nabídnut pouze v případě, že si nevzpomenete na svůj PIN kód, v této situaci však budete alespoň informováni o několika základních údajích, například o výši zůstatku na vašem účtu. Aplikace pak funguje v prostředí, které nárokuje určité podmínky, avšak většina novějších telefonů je zcela automaticky naplňuje. Telefon musí být verze Android 4.03 a vyšší, dále musí být umožněn přístup k internetu, ať již prostřednictvím wi-fi, nebo nastaveným tarifem u operátora. Musíte rovněž zadat primární oprávnění, aby vás poté telefon mohl plně informovat. Například vás pomocí GPS lokalizátoru dokáže nasměrovat k nejbližšímu bankomatu či kamenné pobočce, zároveň telefon pomocí fotoaparátu dokáže snímat QR kódy. Ty pak slouží k maximálnímu urychlení platby, protože všechna potřebná data jsou v nich obsažena a vy nemusíte zadávat žádné konkrétní platební údaje.

Obsluha mobilní aplikace

Ovládat mobilní aplikaci v telefonu pak není nic složitého ani pro naprosté technické začátečníky, kteří vlastní chytrý telefon pouze krátkou dobu. Aplikace obsahuje klíčové ikony, kterými jsou „Platba“, „Obchodní místo“, „Bankomat“, „Skenovat QR kód“, „Provést platbu pro osobu nebo firmu“ a „Provést platbu na vlastní účet“. Ovládání je velmi intuitivní a dokáže přirozeně navádět k dalším krokům, aniž by o nich uživatel musel výrazně přemýšlet. Jediným pravidlem, které může odesílání plateb trochu zkomplikovat, je užití nepovolených znaků, které je třeba zkontrolovat předem, nebo vás aplikace upozorní, že tyto údaje nejsou vhodné. Musíte tak poté u zprávy pro příjemce či u interní identifikace platby, která slouží pro vás, zadat údaje obsahující pouze povolené znaky.

Ztráta mobilního telefonu vás neohrozí

Telefon vám může být ukraden či jej můžete zapomenout, to je prostě fakt, který se vyhne jen málokomu. Každý z nás je tímto rizikem ohrožen. Jak ale správně postupovat, aby nenastaly žádné škody? Nejdříve je samozřejmě nezbytné ohlásit ztrátu telefonu, a tedy i potřebu jeho zablokování, vašemu operátorovi. To učiňte co nejdříve z jakéhokoliv jiného v tu chvíli dostupného telefonu. Dále se co nejdříve přihlaste do svého internetového bankovnictví, kde zrušíte propojení mezi vaším bankovním účtem a mobilním telefonem. V sekci nastavení obvykle naleznete příkaz „zablokovat přístup“, který bezodkladně použijte. Zároveň si změňte hesla a již znovu nepoužívejte ta dosavadní, která jste měli dosud, jen tak na vás budou nenechaví zloději krátcí.

Mobilní aplikace se stane dobrým pomocníkem při hospodaření s penězi

Mobilní aplikace je nejen praktická při provádění plateb a kontrole finančních prostředků na vašem bankovním účtu, ale zároveň vám zprostředkovává i přehled o vašich příjmech a výdajích a o dodržování nastaveného rozpočtu. K této bankovní mobilní aplikaci si můžete pořídit další, která se zaměřuje na detailní zaznamenávání výdajů. Většina těchto aplikací umožňuje i propojení, takže v druhé aplikaci můžete aktualizovat zůstatek na účtu a oproti bankovní aplikaci zde budete mít absolutní přehled o detailech vynaložených peněz. Výdaje si pak můžete třídit dle jednotlivých kategorií zboží a služeb, podle výše finančního objemu apod. Tyto aplikace vám pak společně zaručí, že vždy budete mít možnost mít své finanční prostředky plně pod kontrolou. Co více si přát…

Publikováno: 16. 02. 2018 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Finance

Autor: administrator

Tagy: mobilní aplikace mbank