Vše, co byste měli vědět o investování do nemovitostí

Vše, co byste měli vědět o investování do nemovitostí

Peníze by neměly jen tak ležet, ale jak je výhodně a pokud možno bezpečně investovat? V prvé řadě přijměte fakt, že nic jako stoprocentně bezpečná investice neexistuje. Vždy je nutné počítat s určitými riziky a přizpůsobit styl investování zkušenostem a ochotě riskovat. Přesto lze tvrdit, že k nejstabilnějším investičním nástrojům patří nemovitosti.

Investování do nemovitostí má výhody i úskalí

Investiční byty, investiční kancelářské prostory a mnohdy i jiné položky mají investoři v oblibě, protože díky nim dosahují podstatně vyšších výnosů oproti termínovaným vkladům či stavebním spořením, jejichž úročení se v posledních letech blíží nule. Naproti tomu nemovitosti představují stabilního a důvěryhodného uchovatele hodnoty. Ale ne vždy a za všech okolností – klíčovými faktory jsou lokalita, ekonomická situace a mimo jiné i kvalita stavebního materiálu, protože nečekané opravy mohou výhodnost investice výrazně snížit. Jako jediné skutečné riziko bývá uváděn negarantovaný výnos. Majitel investičního bytu či domu nikdy neví, jestli se mu nemovitost podaří pronajmout a zda bude nájemník poctivě platit. Investice do nemovitostí je otázkou peněz. Ne každý si může investovat miliony korun a pro mnohé jsou limitem stovky tisíc. Skutečně atraktivní investiční byty a domy se pohybují ve vyšších cenových relacích a jsou proto pro většinu potenciálních zájemců nedostupné. Nabízí se však zajímavá alternativa v podobě tzv. crowdfundingu.

Co je crowdfunding a jaké jsou jeho výhody?

Crowdfunding nemovitostí neboli podíl na úvěru určeného k financování nemovitosti nabízí možnost, jak investovat do realit, každému, kdo nemá k dispozici větší částku (min. investice se obvykle pohybuje řádově v desítkách tisíc korun), ale je dobrou volbou i pro investory, kteří se v segmentu nevyznají a nechtějí udělat chybu při výběru nemovitosti. K dalším výhodám crowdfundingu patří jasný investiční horizont a fixní úrok. Další informace o crowdfundingu nemovitostí najdete na stránkách české platformy CroFunGo.cz.

Publikováno: 12. 06. 2020

Kategorie: Finance

Autor: administrator