Ušetřit se dá různě, třeba i na svícení

Ušetřit se dá různě, třeba i na svícení

Při dnešních cenách elektrické energie není vůbec divu, že se celá řada lidí obává nutnosti svítit doma svíčkami. Každý rozumný člověk se totiž v současnosti snaží snížit svou spotřebu maximálním způsobem. Často si však kvůli tomu lidé zcela zbytečně snižují životní úroveň. Není samozřejmě potřeba být za všech okolností extrémní. Existují i mnohem šetrnější způsoby.

Šetrné svícení

Hlavně od podzimu do jara se v domácnostech běžně svítívá již od odpoledne, což má samozřejmě na spotřebu negativní vliv. Často se však svítí i na místech, kde se nikdo nevyskytuje. To je samozřejmě zcela evidentní plýtvání penězi. Zhasínám v prázdných místnostech je možné ušetřit stovky, potažmo tisíce korun ročně. Kdo tedy bude v tomto směru důsledný, může si při ročním vyúčtování přijít na docela solidní peníze.

Dobrá světla

Ještě důležitější jsou ovšem vhodná světla. Je s podivem, že stále mnoho našinců používá tradiční typy vláknových žárovek, které se už nějaký ten pátek neprodávají. Nicméně Češi si rádi dělají zásoby, což je někdy pozitivní, nicméně zde jde o špatné rozhodnutí. Vláknové žárovky jsou totiž neuvěřitelnými žrouty elektřiny a dokáží skutečně hodně nabourat rodinný rozpočet, obzvláště při současných cenách. Proto je lepší je co nejrychleji vyměnit za daleko úspornější LED světla. Ta je ideální nainstalovat do všech místností, ale třeba i na verandu. Čím více se bude spořivé osvětlení LED používat, tím k vyšším úsporám nakonec dojde. LED žárovky v minulosti stály poměrně hodně, avšak dnes se již dají sehnat za mnohem nižší ceny. Základní typy stojí jen pár desítek korun.

Vhodný obchod

Jak již bylo naznačené výše, LED osvětlení je možné si pořídit nejen do každého pokoje, ale i ven na verandu, případně doprostřed zahrady. Také tento druh světel je oblíbený. Koupit se dají kupříkladu v e-shopu Silring, kde je toho k pořízení mnohem více. Proto je ideální prohledat všechny kategorie na webu. Jen tak člověku nic neuteče.

Publikováno: 28. 09. 2022

Kategorie: Finance

Autor: administrator