Koupě druhotného softwaru se určitě vyplatí

Koupě druhotného softwaru se určitě vyplatí

Aby počítač jel na sto procent, je potřeba nejen dostatečně silný hardware, ale také odpovídající software. A to bývá někdy problém, jelikož počítače jsou drahé samy o sobě a dokupovat si navíc ještě dalších několik programů může v konečném důsledku vyjít i na desetitisíce.

Naštěstí existuje legální cesta, jak je sehnat za mnohem menší peníze, případně dokonce zdarma.

Asi tou nejjednodušší a zároveň cenově nejzajímavější cestou je používat software, který je k dispozici zdarma. Tyto programy se dají běžně stáhnout z internetu a často vůbec nejsou špatné.

Někdy má dokonce free režim i software, jenž se běžně prodává za plnou cenu. V případě volně stažitelné verze se však sice jedná o stejný program, nicméně samozřejmě notně osekaný. Výrobce z pochopitelných důvodů nechce, aby všechny funkce byly k dispozici i neplatícím uživatelům.

Zde už záleží na tom, kdo co opravdu potřebuje. Hlavně běžným uživatelům, kteří využívají počítač primárně k zábavě, respektive surfování po internetu, mohou free verze programů dostačovat. Jedincům, kteří na počítači rovněž pracují, však nemusí úplně vyhovovat. V takovém případě je potřeba si daný software zakoupit. Avšak nikoliv za plnou cenu.

Stačí si pořídit druhotný software, což jsou pořád plnohodnotné programy, ovšem ve výrazné slevě. V naprosté většině případů se jedná o programy pocházející z vyřazených počítačů velkých korporací. Stroje už nejspíš nefungují, ale software ano. Takovéto programy se pak přeprodávají za mnohem nižší cenu, než když byly nové.

Největší poptávka je hlavně po systémech, jako jsou Microsoft Windows 11 Home pro domácnosti, nebo Microsoft Windows 11 PRO určené náročnějším uživatelům, potažmo soukromým firmám.

Zakoupení takovéhoto programu je velmi snadné. Vzhledem k tomu, že se jedná vždy o elektronickou licenci, stačí si zvolený software objednat a čekat, než na email dorazí aktivační klíče.

Publikováno: 29. 08. 2022

Kategorie: Finance

Autor: administrator