Nezařazené

Pytlované uhlí je lepší než sypané. A né, že né.

Pro dnešek jeden praktický tip. Předpokládám, že i vy musíte někde bydlet. A protože ne každý pobývá v tropech (bohužel už ani já ne :-)), kde ústřední topení znají jen z vyprávění, s příchodem chladnějších měsíců začínáte topit. Překvapivě jsem na tom podobně, ale máme plynový kotel, takže nemusím řešit sklízení dovezeného tuhého paliva. Ale co si neodbudu doma, musím udělat u rodičů. Ti sice topí i plynem, ale spíše jen jako doplňkem k uhlí. Vzhledem k tomu, že má tatík problémy se zády, je proces sklízení v mojí režii. Proč o tom píšu? Protože loni přešel na balené (pytlované uhlí) a podle mě udělal dobře

Nemám se sklízením uhlí problém. Těch pár metráků je pryč za pár hodin. Nicméně ten bordel ve sklepě a všudypřítomný prach… Shodou okolností jsem loni spolupracoval se společností Optimtop, která nabízí prodej uhlí a zaujalo mě to.

Pytlované uhlí je sice na první pohled dražší než klasické sypané, ale

1) ne tak výrazně, aby se nevyplatilo

2) budete přesně vědět, za co platíte (schválně si zkuste převážit sypané uhlí – opravdu vám ho přivezli tolik, za kolik platíte? ;-))

3) lépe se s ním manipuluje (obvykle se prodává ve 25 kg pytlích)

4) ŽÁDNÝ BORDEL!

Na kvalitě uhlí záleží, a ne že ne. V případě baleného uhlí neplatíte za zajíce v pytli (jen za uhlí v pytli :-)) a dostanete kvalitní, pečlivě vytříděné palivo.

Co se týče ceny, rodiče nakupovali metrák za nějakých 350 Kč, tzn. Tuna 3 500 Kč. Nicméně podotýkám, že opravdu nešlo o špičkové uhlí s perfektní výhřevností. Třicet metráků i s dopravou pak vycházelo na nějakých 11 000 Kč. Loni jsem fotříka přemluvil na balené uhlí, které u Optimtop vychází (jde o balené černé uhlí pro klasická kamna) na 6 670 Kč za 950 kg. Zdá se vám to příliš? Jenomže v pytlích není x kg prachu a uhlíky mají velikost ořechu (25 – 55 mm). Navíc jde o nízkosírné uhlí, které při spalování neprodukuje tolik sazí.

Takže jestli si někdo z vás pohrává s myšlenkou na balené uhlí, mohu je doporučit. Vždyť i Němci na něj nedají dopustit 🙂

Přidat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.