Sjednání zdravotního pojištění pro cizince není radno podceňovat

Pokud se na území České republiky zdržují cizinci, kteří z jakéhokoliv důvodu nejsou zahrnutí do veřejného zdravotního pojištění, je důležité, aby si sjednali pojištění sami. Do této skupiny spadají kupříkladu zahraniční studenti či lidé, kteří se do Česka přistěhovali za svým partnerem a doposud zde nemají trvalý pobyt či zaměstnáni u českého zaměstnavatele. Na jaké aspekty pojistky je v takovém případě dobré se zaměřit?

Snadné a rychle sjednání pojištění z domova

Zdravotní pojištění si mohou cizinci snadno a rychle sjednat z pohodlí svého domova. Stačí si najít takový produkt, který vyhovuje jejich požadavkům a následně již vyplnit všechna nezbytná políčka. Například zdravotní pojištění cizinců Welcome je platné v celém Schengenském prostoru bez příplatku a nabízí také nonstop asistenční službu. Cizinci tak nemusí trávit čas pouze v Česku, ale navštívit i okolní státy.

Nastavte si vysoké limity pojistného plnění

Pojištění by rovněž mělo nabízet vysoké limity pojistného plnění, zahrnovat zubní a další tipy ošetření. Pokud si zdravotní pojištění sjednává těhotná žena, neměla by zapomínat na pojištění komplikací spojených s těhotenstvím i porodem a zkontrolovat, že pojistka se vztahuje také na péči o novorozence.


Před uzavřením smlouvy si nastudujte podmínky smlouvy

Aby uzavření smlouvy proběhlo hladce a bez jakýchkoliv komplikací, je nutné si pečlivě nastudovat veškeré podmínky a dodat nezbytné doklady a podklady. Jakmile bude zdravotní pojištění úspěšně sjednáno, návštěvě Česka již nic nebrání.

S platným zdravotním pojištěním cizinců je pobyt ihned pohodlnější a není nutné se neustále obávat o případná zranění a úrazy. Pojišťovna totiž případné výdaje pokryje a zahraniční návštěvníci si tak mohou naplno vychutnat krásy Česka.

Publikováno: 23. 11. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Lenka Novotná.