Pomozte s likvidací skládek pneumatik. Odměnou vám bude nejen dobrý pocit, ale i zisk

Pomozte s likvidací skládek pneumatik. Odměnou vám bude nejen dobrý pocit, ale i zisk

Skládky, na kterých jsou na velkých hromadách naskládány staré pneumatiky, nejen hyzdí okolí a zatěžují životní prostředí, ale zároveň je problémem také způsob jejich likvidace. Pravděpodobnost, že by se spotřeba pneumatik začala snižovat, je absolutně nereálná. Mobilita neustále roste a z důvodů zákonných nařízení i vlastní bezpečnosti je nezbytné pneumatiky po několika letech, ve chvíli, kdy jsou takzvaně sjeté, vyměnit. Nemůžete tak tedy jezdit na jedněch gumách po celou životnost auta. Jak tedy tento problém vyřešit? Existuje způsob, jak ekologicky zlikvidovat staré pneumatiky? Ano – a ještě na něm dokonce můžete slušně vydělat.

Likvidace, která má smysl

Jestliže nemáte představu, jak velké množství pneumatik se v České republice ročně vyprodukuje, pak vězte, že je to téměř na sto tisíc tun odpadu – a jak jsme již zmínili, toto množství neustále roste. Řada společností proto hledá cesty, jak se s tímto osobitým odpadem vypořádat. Velmi prospěšné a ekologické řešení našla firma Uniprospe.eu, která ve spolupráci s odborníky z Technické Univerzity v Bratislavě vytvořila projekt likvidace, během nějž jsou staré pneumatiky zpracovávány pyrolýzou. Jedná se o chemický proces, který nejen dokáže zlikvidovat staré gumy, ale navíc při něm vznikají tři základní výstupy: · Cca 10 % produkce tvoří pyrolýzní plyn, který následně najde své využití k výrobě elektřiny a vody pro klimatizaci. · Dalších cca 35 až 40 % produkce představuje uhlík, jenž je využíván v chemické a farmaceutické výrobě či při výrobě plastů. · A více než polovinu produkce, tedy konkrétně cca 50 až 55 %, tvoří ropný produkt ve formě oleje. Ten se používá v surovém stavu jako energetický nosič.

Podpořte Uniprospe.eu a vydělejte na tom

Kromě samotného procesu pyrolýzy, během něhož je Uniprospe.eu schopno zpracovat 16 tisíc tun drti z pneumatik ročně, je velmi zajímavá také investice do dluhopisů této společnosti. Aby totiž mohla nadále zdokonalovat svůj proces a rozšiřovat kapacity, vystavila tato firma cenné papíry ve formě dluhopisů. A vy si je můžete jakožto investor zakoupit, podpořit další rozvoj podniku a ještě zhodnotit své úspory. Investice s Uniprospe.eu totiž nabízí zhodnocení investovaných prostředků o 9,5 procenta. Velkou výhodou pak je to, že dluhopisy Uniprospe.eu jsou krátkodobé, takže se návratu své investice dočkáte už na konci letošního roku. Investice s Uniprospe.eu tak přináší hned několik výhod, které nejsou zanedbatelného charakteru. Chcete-li udělat velký krok směrem k ochraně životního prostředí a ještě zhodnotit své úspory, rozhodně zvažte investici do korporátních dluhopisů Uniprospe.

Publikováno: 22. 02. 2023

Kategorie: Finance

Autor: administrator