Zajímavosti a trendy

Základem efektivní home office je příjemné a ergonomické pracovní prostředí. Jak na něj?

Přechod na home office je v posledních týdnech často diskutovaným tématem. Pandemie koronaviru přiměla firmy i jednotlivce k mnoha zásadním krokům, a bezesporu k nim patří právě změna pracovního prostředí. Ale ať už o práci z domova přemýšlíte kvůli vlastní bezpečnosti, nebo z úplně jiných důvodů, mějte na paměti, že polehávání na gauči s notebookem na klíně obvykle není tak produktivní jako práce v plnohodnotném prostředí kanceláře. Naštěstí si ji můžete snadno vybudovat i doma. Na co rozhodně nezapomenout?

Základním pilířem je účel

Stoprocentně univerzální návod na zařízení home office nenajdete, protože vždy záleží na konkrétním odvětví. Zatímco grafik ocení větší kancelářský stůl, na který se bez problémů vejde několik monitorů, účetní zase potřebuje prostorný kancelářský nábytek na veškeré dokumenty. Fakt, že se chystáte pracovat doma, jistě nemusí znamenat snížení nároků na úroveň odbornosti – vybavte svou novou pracovnu tak, aby vám v ní vůbec nic nechybělo.

Na čem byste určitě šetřit neměli, je ergonomie. Než úzkostlivě šetřit každou korunu na úkor kvality, raději si připlaťte za kancelářský nábytek a zařízení, jež vám usnadní práci.

Personalizujte!

Líbí se vám prostorná kancelářská skříň, ačkoliv pro ni prozatím nemáte využití? Pořiďte si ji. A klidně domácí kancelář vymalujte narůžovo! Důležité je, abyste se v ní cítili příjemně a odbourali zbytečný stres. Nepodceňujte detaily a zvelebte svou home office tak, abyste z ní neměli tendenci utíkat do ostatních částí bytu.

Dostatek soukromí a klid

Velmi důležitým krokem je oddělení domácí pracovny od zbytku domácnosti. Důvod? Při práci potřebujete klid. Na dané téma bylo provedeno nespočet studií a výsledky byly jednoznačné – lidé, kteří se mohou na práci soustředit, odvádí mnohem lepší výkon. Nenechte se proto rozptylovat rodinnými příslušníky a vysvětlete jim, že skutečně potřebujete klid.

Tablet pro práci i zábavu

Nový Apple iPad Pro 2021 poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM software eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte CRM zdarma pro Windows, Android i iOS.