Zlato a stříbro? Jedny z nejjistějších investic v době plné nejistoty

Na mezinárodních kapitálových trzích to vypadá všelijak, jen ne růžově. Vše poukazuje na krizi. Počínaje krizí v oblasti nemovitostí přes bankovní krizi až k celosvětové finanční krizi. Našetřené peníze a současný stav úroku ztrácejí kvůli rostoucí míře inflace hodnotu (kupní sílu), a to kvůli závislosti na dolaru, ve všech měnách na celém světě. Proto stále více lidí preferuje zhodnocování úspor formou investic do drahých kovů. Můžete si vybrat mezi investičním zlatem v podobě slitků a mincí, které se nakupuje a prodává bez DPH a stříbrem (nakupuje se s DPH).

Proč investovat do zlata?

Po celá staletí byl nákup zlata uznáván jako jeden z nejlepších způsobů, jak uchovat své bohatství a kupní sílu. Zlato je unikátní investice, která sloužila lidstvu po tisíce let. Od dob starých Egypťanů, Řeků a Římanů až po moderní dobu, byl člověk fascinován krásou a kouzlem tohoto drahého kovu. Zlato, to jsou poctivé peníze a mnozí říkají, že je to nejlepší forma peněz kterou kdy svět poznal. Jedná se o uchování hodnoty a bezpečný přístav v dobách krize. Už malé množství zlata se dá snadno přenášet a v případě potřeby si za něj koupit velké množství zboží a služeb. Zlato je všeobecně uznávané, můžete ho jednoduše nakupovat a prodávat po celém světě. Z investičního hlediska krása zlata spočívá v jeho schopnosti diverzifikovat peníze (rozložení peněžních prostředků do více finančních nástrojů). Zlaté odlitky jsou skutečný hmotný majetek a odjakživa sloužily jako ideální uchovatel hodnoty a vynikající nástroj pro zabezpečení proti inflaci, deflaci a politické nejistotě. Zlaté odlitky a zlaté mince jsou extrémně likvidní, snadno se skladují a přepravují.

Proč investovat do stříbra?

Po celou historii stříbro slouží lidstvu jako měnový kov. Je trvanlivé, dělitelné a má užitnou hodnotou. Avšak na rozdíl od zlata je v dnešní době běžnější používané pro průmyslové zboží. Průmyslová poptávka po stříbře vzrostla za poslední tři desetiletí několikanásobně. Stříbro má mnoho jedinečných vlastností, včetně jeho síly, ohebnosti a tvárnosti, má bezkonkurenční elektrickou a tepelnou vodivost a schopnost snášet extrémní teplotní rozsahy. Kromě jeho průmyslového využití a kvality je stříbro také používáno v celé řadě zdravotnických výrobků. Unikátní antibakteriální vlastnosti stříbra se používají v nemocnicích na prevenci bakteriálních infekcí. Odhaduje se, že více než 95% vytěženého stříbra v průběhu historie bylo spotřebováno na průmyslové využití. Rostoucí poptávka po stříbře v průmyslu překračuje dostupné zásoby. To souvisí s velkým zájmem a slibnou budoucnost pro investory. Někteří z předních světových finančních analytiků věří, že investiční stříbro je jedním z nejvýznamnějších světových komodit a bezkonkurenční investiční příležitostí do dalších let.

Kde kvalitní investiční drahé kovy seženete?

Stříbrné a zlaté mince, slitky, sběratelské mince a medaile můžete nakupovat i online. Obraťte se na odborníky ze společnosti AuPortal s.r.o., která se zabývá dovozem investičního zlata a stříbra od předních světových výrobců a dodavatelů. Více na www.auportal.cz.

Publikováno: 27. 05. 2017 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Finance

Autor: administrator

Tagy: investice do stříbra | investice do zlata | investiční stříbro | investiční zlato | zlaté slitky