4 pádné důvody, proč prodat auto a chodit do práce pěšky

4 pádné důvody, proč prodat auto a chodit do práce pěšky

Kdo nemá auto, není Čech. Nadsázka? Vzhledem k téměř 6 milionům registrovaných vozidel nikoliv. Cestování vlastním vozem je bezesporu komfortní a nabízí spoustu výhod. Zároveň má negativní dopad na zdraví – většina majitelů motorových vozidel zanedbává obyčejnou chůzi, která je nejpřirozenějším a zdraví nejprospěšnějším pohybem. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou, že se svého vozu nadobro zbavíte a začnete více chodit, přečtěte si několik pádných důvod, proč na nic nečekat.

1. Pročistíte si hlavu

Žijeme v uspěchané době a čelíme množství stresových faktorů. Nepodceňujte proto význam psychohygieny a pravidelně si dopřávejte procházky, díky kterým „vypnete“ a přijdete na jiné myšlenky. Pokud vás od kanceláře dělí jen pár bloků, není co řešit.

2. Začnete hýřit nápady

Děláte v oboru, který vyžaduje notnou dávku kreativity? Chůze vás uklidní a nastartuje tok myšlenek. Snadno díky ní překonáte autorský blok a posunete se na další úroveň. A nejen to - podle jedné americké studie vede 1,5 hodiny chůze týdně ke zlepšení kognitivní funkce. Za volantem se během každodenní dopravní špičky nanejvýš připravíte o nervy.

3. Zbavíte se starého krámu

Máte před domem bourané auto, které čeká na servis? Vzhledem k tomu, že se k opravě nemáte, ho zřejmě vůbec nepotřebujete. Využijte výkup bouraných aut na https://zahotove.cz/vykup-bouranych-aut/ a získejte za vrak hotovost. Výkupní technik dorazí až k vám, vůz nacení a postará se o veškerou administrativu. Na značce a modelu nezáleží – služba Za hotové nabízí také výkup nákladních vozidel: https://zahotove.cz/vykup-nakladnich-vozidel/.

4. Zlepšíte si kondici a upevníte zdraví

Při chůzi používáte svaly celého těla a brzy se díky tomu dostanete do skvělé formy. Spálíte přebytečný tuk, vybudujete si anaerobní vytrvalost a v neposlední řadě se naučíte mnohem lépe používat zádové svalstvo. Benefitů plynoucích z každodenní procházky je v praxi mnohem více. Prodejte auto a objevte je sami!

Publikováno: 21. 03. 2020

Kategorie: Motivace

Autor: administrator