Podnikání

Podnikat, nebo „raději“ ne? Vyvarujte se chyb a pusťte se do toho!

Máme tu nový rok a sním čistý stůl. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na velkou životní změnu a rádi byste konečně vyměnili okovy zaměstnání za svobodnější podnikání, možná je ten správný čas. Pandemie nepandemie, i dnešní komplikovaná doba nabízí spoustu skvělých příležitostí. Prozradíme vám, na co si dát v začátcích pozor.

Naučte se hospodařit s energií a časem

Peníze sice nerostou na stromech, ale mnohem cennější než papírky je vaše energie. Investujte ji do projektu, ke kterému vás pojí osobní vztah. Podnikat v oboru, kterému vůbec nerozumíte, není dvakrát rozumné. Bez určité fascinace a nadšení to v začátcích zkrátka nejde. Věnovat se určitému oboru jen proto, že to dělá někdo jiný, je nerozum. O práci se říká, že musí bavit – a o podnikání to platí dvojnásob.

Zároveň si dobře rozmyslete, jakým činnostem budete věnovat čas. Ekonomický software, CRM či komplexnější podnikový informační systém se vám mohou hodit již v samotných začátcích – automatizace rutinních činností je základ, a právě díky zmíněným softwarovým řešením můžete automatizovat značnou část agendy.

S rychlým zbohatnutím příliš nepočítejte

Příběhy o podnikatelích, kteří zbohatli prakticky ze dne na den, jsou inspirativní a mají tendenci motivovat. Přesto byste neměli do podnikatelského světa nahlížet přes růžové brýle. Počítejte s tím, že vás čeká spousta usilovné práce – a že se hmatatelné výsledky dostaví až po několika měsících, ne-li letech. Nenechte se tím rozhodit, budování silné společnosti zkrátka není otázkou několika týdnů. Ale když vytrváte, výsledek bude stát za to.

Úspěšný byznys nestojí „jen“ na dobrém nápadu

O tom, že skvělý nápad není sám o sobě garancí úspěchu, se již přesvědčili mnozí. Jistá originalita a osobitost jsou samozřejmě nezanedbatelnou výhodou, ale nezapomeňte na skvělý zákaznický servis a další důležité aspekty, které odlišují skvělý byznys od průměrného.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.