Podnikání

Kde hledat informace pro eshopáře a rady pro založení eshopu?

Loni Češi podle Asociace pro elektronickou komerci utratili na internetu 155 miliard Kč, o 15 % více než v roce předtím. Letos se očekává další nárůst nákupů. Pojďte toho využít a založit si vlastní eshop. Internetový obchod je skvělý způsob, jak začít podnikat.

Lidé se pro založení eshopu rozhodují z různých důvodů. Nejčastějším důvodem je ale svoboda. K provozování internetového obchodu nepotřebujete žádné speciální znalosti či dovednosti, a pokud se rozhodnete fungovat formou dropshippingu, tak ani skladové prostory a počáteční vysoký kapitál. Všechno se zdá jednoduché, nicméně když dojde na věc, lidé často zjistí, že vlastně nevědí, co je potřeba k založení a provozování eshopu.

Kde hledat spolehlivé informace o eshopech?

V dnešní době si odpověď na otázku jak na eshop nejspíš snadno dohledáte na internetu. Skutečně ale všem těm informacím můžete věřit? A dozvíte se i podrobnosti? Článků o obecných tématech, jako je marketing, SEO apod., najdete opravdu spoustu. Legislativním povinnostem a úzkým specializacím se však věnuje málokdo. Sami na to přesto být nemusíte.

Velmi zajímavé informace pro eshopáře zveřejňuje specializovaný portál Eshopář.cz. Objevíte tam specifika prodeje potravin přes internet, pomohou vám vybrat vhodné eshopové řešení, poradí s dalšími zdroji příjmů – eshop nemusí vydělávat jen prodejem zboží! A kdybyste na něco odpověď nenašli, vždycky se můžete zeptat odborníků.

Pusťte se do práce, má to smysl

Zpočátku se vám možná bude zdát, že je potřeba zařídit spousta věcí a vy se ve všem ztrácíte. V Česku však máme velmi silnou eshopovou komunitu. Důkazem toho je i portál Eshopář.cz. Když se k němu přidáte, budete moct využívat nejrůznější vyjednané akce a slevy, diskuzní fóra a rady odborníků.

ČR má nejvíce eshopů na obyvatele v Evropě. Aktuálně jich funguje přes 46 000. Tak proč by se také tomu vašemu nemohlo dařit?

Tablet pro práci i zábavu

Nový Apple iPad Pro 2021 poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM software eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte CRM zdarma pro Windows, Android i iOS.