Finance

Na kolik vás vyjde auto na operativní leasing?

O operativním leasingu se v posledních letech hodně mluví, už dávno si ho neberou pouze firmy, je atraktivní možností také pro soukromé osoby. Vypadá lákavě – nemusíte se o nic starat, každých pár let se vozíte v novém autě. Jenže co na to všechno řekne vaše peněženka?

Peněženka bude v prvé řadě potěšená tím, že nemusí na začátku investovat statisíce do nového vozu. Není třeba mít našetřenou velkou částku, na začátku neskládáte žádnou kauci, prostě jen platíte měsíční splátky stanovené ve smlouvě.

Od čeho se odvíjí výše měsíční splátky

Za auto na operativní leasing můžete platit pět tisíc korun měsíčně, nebo také klidně patnáct tisíc. Záleží na tom, jaký konkrétní vůz si vyberete, ty luxusnější jsou pochopitelně dražší. Velký vliv mají i obsažené služby. Čím více jich bude zahrnutých v měsíční splátce, tím vyšší tato splátka bude. Zároveň ovšem budete mít ještě nižší náklady na provoz.

Když si vezmete auto na operativní leasing, platíte kromě leasingové splátky náklady na benzín a další drobnosti podle typu smlouvy. U dražších nabídek leasingová společnost hradí i výměnu pneumatik, pravidelné prohlídky v servisu či výměnu provozních kapalin. U levnějších tarifů toto v ceně není.

Pojďme se podívat na konkrétní čísla

Počítejme, že nové auto, a to nebudeme vybírat žádné luxusní, stojí od 400 000 korun výše. Jeho provoz vás ročně vyjde na 60 000 korun. Pro srovnání například Škoda Octavia na operativní leasing se dá sehnat od necelých 5 000 korun měsíčně, což za rok dělá 60 000 korun. K této částce si pochopitelně musíte připočítat ještě náklady na palivo a drobnosti, ale hůře na tom určitě nebudete.

Je třeba zmínit, že měsíční splátka se liší i podle toho, na jak dlouho si sjednáte smlouvu. Například Volkswagen Golf na operativní leasing v Maraton edici vás vyjde na 14 560 korun měsíčně u smlouvy na 24 měsíců, ale jen na 11 000 korun při smlouvě uzavřené na 48 měsíců.

Ceny byly vyhledány na webu společnosti Auto Podbabská.

Tablet pro práci i zábavu

Nový Apple iPad Pro 2021 poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM software eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte CRM zdarma pro Windows, Android i iOS.