Kvalitní webové stránky: Proč jsou pro online marketing tak důležité?

Lidé vyhledávají na internetu firmy, produkty, služby a další věci. Dny, kdy se spoléhali na telefonní seznamy, jsou dávno pryč. Pokud někdo potřebuje informace, nejspíše se obrátí na internet, aby je našel. Když hledají něco, co nabízíte, nebo konkrétně vaši firmu, chcete být viděni - a nejen to - být viděni a zároveň vypadat dobře. Následující tipy nám poskytla internetová agentura Beneficio, která se zabývá tvorbou webových stránek a zajišťuje také efektivní online marketing.

Webovky jsou jako digitální prodejna

Dělat dobrý dojem je důležité a právě vaše webové stránky jsou často tím, co udělá první dojem na potenciální zákazníky. Pokud vás našli prostřednictvím vyhledávání nebo odkazu, který jim poslat někdo z okruhu přátel, vaše webové stránky budou prvním kontaktním místem. Než navštíví váš kamenný obchod či promluví s vašimi zaměstnanci, uvidí vaše webové stránky. Samozřejmě chcete, aby první dojem byl dobrý. Váš obchod a showroom vypadají dobře, že? Proč vypadají dobře? Protože víte, že zákazníci je uvidí a udělají si podle toho názor na váš byznys, který je na nich založen (samozřejmě kromě faktorů, jako jsou zákaznický servis, kvalita, cena apod.). Přemýšlejte o svých webových stránkách jako o digitálním obchodě a showroomu. Lidé se na ně dívají a vytvářejí si představu o tom, s jakým podnikatelem mají tu čest. Proto byste kvalitu webových stránek neměli podceňovat a snažit se na nich ušetřit.

Co dělá webové stránky kvalitními?

Kvalitní webové stránky jsou čisté, dobře organizované, přehledné, moderní (z hlediska stylu a rozvržení), funkční, brandovatelé a motivují návštěvníka, aby s vámi obchodoval. Informace, jako jsou proovzní doba, adresa a kontaktní informace, by měly být velmi snadné a na viditelném místě. Máte-li profily na sociálních sítích, měla by být na webu tlačítka, která na ně odkazují. Zákazníci chtějí rychlé řešení svých problémů a okamžité odpovědi na své otázky. Usnadněte jim to. Zároveň se rádi kouknou na něco pěkného. Dopřejte jim to prostřednictvím vašeho webu. Kvalitní web vypadá dobře ve všech prohlížečích. Měli byste ho řádně otestovat, abyste se ujistili, že je stejný a funguje správně ve všech nejpoužívanějších prohlížečích. Kvalitní web by měl být responzivní - přizpůsobit se a být přehledný na mobilním zařízení. V posledních letech se počet uživatelů prohlížejících weby na smartphonech a tabletech zvyšuje. To znamená, že vaše webové stránky musí být správně postaveny a navrženy tak, aby umožňovaly optimální prohlížení na displejích různých úhlopříček. Kvalitní web je vyladěný do posledního detailu. To znamená, že v textech nejsou žádné pravopisné ani gramatické chyby, žádné zastaralé kliparty, rozmazané obrázky... jinými slovy nesmí vypadat jako web z roku 1995. Musí vyzařovat kompaktním dojmem a být vizuálně přitažlivý. Což úzce souvisí také s vhodně zvoleným fontem a barevným schématem. A pozor - budete-li chtít přidávat nový obsah, aniž byste se museli hrabat ve zdrojovém kódu, rozhodně si pořiďte webové stránky s administrací. Vaše webové stránky jsou účinným marketingovým nástrojem. Investujete-li do profesionálního řešení, vrátí se vám to i s úroky.

Publikováno: 18. 05. 2017

Kategorie: Tvorba webu

Autor: administrator

Tagy: kvalitní webové stránky | webové stránky s administrací