Zajímavosti a trendy

Mobilní identifikace má velké výhody proti kartám

Mobilní telefony patří v České republice mezi nejrozšířenější informační technologie, používá je 98% jednotlivců starších 16 let. Z toho vyplývá, že téměř každý dospělý má svůj vlastní mobilní telefon. A přiznejte se, kolik z vás používá dokonce i dva. Jeden pracovní a jeden osobní. Dokonce existují statistiky o tom, že se na svůj chytrý telefon podíváme až 150krát za den.

Z těchto dat logicky vyplývá, že jsou mobilní telefony zkrátka běžnou součástí našeho života. Proč tedy je nevyužít k další užitečné službě?

Otevírejte mobilem

Pokud ve vašem domě už máte elektronický přístup, můžete mobilní telefon, který podporuje technologii NFC, využít namísto čipových karet nebo klíčenek.

Výhodou je bezesporu vyšší bezpečnost oproti běžným klíčům, které je velmi snadné duplikovat a často se stává, že je ztratíme, nebo nám je někdo odcizí.

Bezpečnost plyne i z toho, že díky elektronickému přístupu pomocí čipů rozhodujete o tom, koho do budovy vpustíte a zároveň máte přehled, kdo a kdy do budovy vcházel.

Pokud se tedy někdy stane, že nepovolaná osoba vstoupila do budovy, lze jednoduše dohledat, kdo ji vpustil.

Bezpečnost na druhou

Často se setkáváme se vzkazem na vstupních dveřích do bytových domů s nápisem „Prosím, zamykejte dveře“. Abyste už nikdy nezapomněli zamknout a zvýšili tak bezpečnost vašeho domu, spolu s elektronickým přístupem využijte samozamykací zámek s panikovým kováním, který zvenčí nevpustí nepovolanou osobu, pouze ty, kteří přiloží svůj čip, nebo mobilní telefon a zevnitř lze dveře jednoduše otevřít. To přispívá také k bezpečnosti v případě požáru, kdy vstupní dveře slouží jako únikový východ.

V neposlední řadě je výhodou elektronických přístupů také možnost napojení na další systémy, například na CCTV kamery. Tím bezpečnost objektu ještě zvýšíte.

Jednoduchost ovládání

Používání mobilního telefonu přináší také velmi komfortní ovládání celé domácnosti. V aplikaci na pár kliků nastavíte přístupy do budovy, zkontrolujete kamerový systém, dokonce je možné připojit systém, který ovládá provoz domácnosti. Jednoduše tak můžete zapnout topení, klimatizaci, vypínat či zapínat osvětlení v celém domě.
Není skvělé, že všechny tyto služby je možné obsluhovat z jednoho zařízení?

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.