Netušil jsem, že budu vydělávat psaním na internetu. Ale stalo se a jsem za to vděčný.

Copywriting, tvorba webů a související záležitosti rozhodně nepatřily mezi mé prvotní dětské představy o budoucím povolání. Jako malý jsem snil jsem o práci v bance. Vedla mě k tomu naivní, ale krásná představa, že všechny ty peníze budou moje :-) V období školních lavic jsem si pohrával s myšlenkou na práci u policie. Mít zbraň, uniformu, pachtit se za lumpy, však to znáte. Další variantou byl profi skateboarding. Ale ten jsem zvládal jen v rámci THPS. Nakonec jsem se dostal do bodu nula a neměl jsem nejmenší ponětí, co mě nakonec bude živit.

Ke zlomu došlo ve chvíli, kdy jsem došel k závěru, že pendlování z práce do práce není pro mě. Makat pěkně z pohodlí domova a trávit co nejvíce času se svou rodinou – to je mnohem lepší než cokoliv jiného.

S počítačem jsem jedna ruka snad od šesti let. Živě si pamatuji na svůj první počítač. Pentium s (na tu dobu) velmi silným procesorem 133Mhz a skvělými 16 MB RAM. Ale to je jiná story.

Nebudu z toho dělat drama. První peníze jsem vydělal tvorbou animací pro jeden známý sexshop (tady by se hodil affil odkaz :-)). Jenomže práce nebylo moc. Shodou náhod jsem obdržel nabídku na tvorbu textů. Ani nevím, na jaké téma byly. V každém případě šlo o rychle vydělané peníze. Z domova!

Začala ve mně hlodat myšlenka. Můžu se živit psaním? Jasně! A tak jsem začal psát. Dostal jsem na starost správu webů, které měl klient na PlaCle. Na původní PlaCle, kterou založil Martin Jersák. Netrvalo dlouho a vybudoval jsem vlastní blogy a magazíny. Teď jich mám několik desítek a živí mě. Nevydělávám stovky tisíc měsíčně, ale zato mám spoustu volného času pro rodinu.

Baví mě tvořit obsah webů i weby samotné, testovat různé způsoby SEO, sledovat nové trendy v emarketingu… Vím, že druhý Tony Hawk ze mě nikdy nebude. A nebudu ani součástí speciálních jednotek. Je to dobře, protože se nejlépe cítím tam, kde zrovna jsem. V administraci WordPressu :-)

Publikováno: 09. 07. 2016 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: administrator