Proč být realitním makléřem?

Práce realitního makléře láká mnoho nezávislých lidí, kteří by si chtěli vyzkoušet, jaké to je provádět transakce s mnohamilionovými částkami a smlouvat o ceně. Představa tohoto zaměstnání zní obecně velmi dobrodružně. Jak jsou na tom makléři doopravdy?

Co musím vědět?

Nenechte se zmýlit, že jde o jednoduché zaměstnání. Jednoduše je realitní makléř práce jako každá jiná, tudíž není rozhodně snadná. Pokud jste však schopní, můžete si rozhodně velmi dobře vydělat na živobytí. K tomu se však dostaneme později. Často zájemci o práci nevědí, jakou školu by měli například vystudovat. Odpověď je možná snazší, než by mnozí čekali. K tomuto povolání žádnou zvláštní školu nepotřebujete. Jde hlavně o schopnosti a vlohy. Dalším velkým omylem je nutnost praxe v oboru nemovitostí. Přitom se v branži neztratí ani člověk bez zkušeností, každý musel přeci nějak začínat.

Co přesně budu dělat?

Než se tedy dostaneme k tomu, jaký má realitní makléř plat, pojďme si objasnit, co jeho práce obnáší. Především bude neustále komunikovat se svými současnými klienty. Bude s nimi konzultovat všechny jejich otázky a vyrážet provádět zájemce po nemovitostech. V kanceláři příliš času nestrávíte, naopak se budete pohybovat mezi lidmi a seznamovat se s novými. Důležité je, abyste na ně působili solidním dojmem člověka, jemuž můžou naprosto věřit, že nic nezkazí. Když tedy najdete opravdu vážného zájemce, začne následně i vyjednávání o ceně. Zde je třeba být velmi neústupný a vyjednat co nejlepší cenu pro svého klienta. Tím si získáte dobrou pověst a lidé se o vás budou doslova prát. Zároveň s cenou za dům vyjednáváte v podstatě i svůj plat realitního makléře. Ten totiž tvoří podíl z každé prodané nemovitosti. Zaujala vás tato práce? Potom se podívejte na nabídku firmy RE/MAX Nova, která lidi jako vy právě hledá.

Publikováno: 01. 04. 2018 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Práce

Autor: administrator

Tagy: ja kse stát realitním makléřem | realitní makléř plat | realitní makléř práce