Kvalitní školení může zachránit nejeden život

Kvalitní školení může zachránit nejeden život

Pracovnělékařské služby je potřeba provádět na většině pracovišť v České republice. Nezaměřují se však pouze na vyšetřování aktuálního zdravotního stavu zaměstnanců nebo uchazečů, ale hodně také na prevenci. Společnost PREVENT ji poskytuje svým klientům hlavně formou školení. Mnoho pracovníků bere takováto školení jako nutné zlo, případně skvělou příležitost, jak se alespoň na chvíli vyvléknout z pracovních povinností. To je samozřejmě chybný přístup. BOZP je velice důležité nejen pro firmy, ale právě i pro samotné zaměstnance. Během něj se totiž mohou dozvědět důležité informace, co jim mohou v budoucnu případně i zachránit život či alespoň udržet zdravotní stav v normě. Vzhledem k tomu, že zaměstnanci jsou tím nejcennějším, co firmy mají, je jen v jejich největším zájmu, aby je udrželi dlouhodobě zdravotně v pořádku a tím i schopné vykonávat pracovní činnost.

Vše probíhá online

Vzhledem k všudypřítomnosti internetu se řada věcí přesunula právě na něj. Není tedy divu, že pomocí celosvětové sítě může probíhat i školení zaměstnanců ohledně bezpečnosti práce. Tento způsob má celou řadu benefitů a prakticky žádné nevýhody. V minulosti, když bylo potřebné edukovat větší počet zaměstnanců, byla zapotřebí velká místnost, případně se školení provádělo po etapách. To samozřejmě nemělo s efektivitou nic společného. Stálo to moře času, peněz a nervů. Tento druh problémů je už dnes díky službě INSTRUCTOR již minulostí.

Efektivní edukace

školení BOZP a PO" href="https://www.instructor.cz/platforma-online-skoleni" target="_blank" rel="noopener">Online školení společnosti PREVENT se však nesestává pouze z nudného upozorňování na případné chyby, ale jedná se o interaktivní vzdělávací kurz, který dokáže jeho aktivní účastníky skutečně vtáhnout a něco naučit. Vzdělávací platforma tohoto typu je tak prokazatelně daleko efektivnější než tradiční forma přednášek, při kterých se leckdo snaží neusnout. Díky odstranění nezáživné formy jsou školení zaměřená na prevenci před zraněním opravdu vysoce efektivní.

Vytváření skupin

e-learning platforma" href="https://www.edunio.com/elearning-platforma" target="_blank" rel="noopener">E-learning má rovněž tu výhodu, že je možné ještě před započetím samotné přednášky roztřídit jednotlivé zaměstnance podle jejich pracovních pozic, případně dle jiných kritérií. Což je velice šikovné, jelikož pro dělníka u pásu asi nebudou příliš užitečné informace, které se týkají spíše středního a vyššího managmentu. Opačně to samozřejmě platí také. Práce v systému je velice intuitivní a brzy se dostane do krve. Díky tomu i lidé, kteří jinak nemají s prací s počítačem příliš mnoho zkušeností, mohou vše potřebné docela dobře ovládat.

Online školení jsou budoucnost

I když stále není vzdělávání online v našich zeměpisných šířkách úplným standardem, díky společnostem, jako je PREVENT, se situace pozvolna mění. Vzhledem k tomu, že jde o daleko efektivnější nástroj pro edukaci většího počtu lidí, dá se předpokládat, že BOZP klasického střihu dříve či později zcela zanikne.

Publikováno: 30. 07. 2021

Kategorie: Vzdělání

Autor: administrator