Jak vytvořit webové stránky, aby přitahovaly zákazníky jako magnet?

Jak vytvořit webové stránky, aby přitahovaly zákazníky jako magnet?

Váš známý se nezastaví. Má tolik zakázek, že musí zákazníky odmítat. Klienty nehledá, cestu si k němu nachází sami. Když jste se ho posledně ptali na tajemství úspěchu, tak vás s naprostou samozřejmostí odkázal na svůj web. Ale vy jste přece také zkoušeli nakopnout podnikání webovkami – jenomže na ně nikdo nechodil. A těch pár návštěvníků se na ně zřejmě dostalo náhodou. V čem jste udělali chybu a jak ji můžete napravit?

Nejde o to web mít, ale udělat z něj prodejní kanál

Vytvořit webovou prezentaci není složité. Mnohé webhostingy umožňují instalaci WordPressu nebo jiného hotového řešení jediným kliknutím. Na internetu je navíc nespočet návodů, podle kterých se k webovkám dopracuje i naprostý amatér. Tak proč za realizaci utrácet desítky tisíc korun?

I výše uvedené řešení samozřejmě může vést k úspěchu. V naprosté většině případů však končí fiaskem, po kterém následuje absolutní nechuť k dalšímu podnikání. Ostatně rekonstrukci bytu nebo jednodušší opravu auta byste pravděpodobně také zvládli svépomocí – ale byl by výsledek na dostatečné úrovni?

Dodavatel musí dodržovat moderní postupy, které jsou podmínkou maximální výkonnosti webu. Ke klíčovým prvkům patří intuitivní uživatelské rozhraní, vyladěné texty a přítomnost důležitých prvků, bez nichž se webové stránky nemohou umístit na dohledatelných pozicích ve vyhledávání. V praxi je požadavků na moderní web mnohem více.

Pokud přijmete fakt, že tvorba webových stránek, jejichž smyslem je prodej služeb či produktů, je komplexní proces vyžadující kvalifikovaný přístup, máte napůl vyhráno.

Po tvorbě webu následuje... MARKETING!

Stránky jsou online. Co teď? Samotný web je jako zbraň, která leží v šuplíku. Cíl zasáhne až v momentě, kdy na něj zacílíte a zmáčknete spoušť. V analogii s webovou prezentací jde o vhodně zvolené marketingové postupy.

Ani v souvislosti s internetovým marketingem však nemá smysl ztrácet čas (a utrácet peníze), pokud za sebou nemáte řadu úspěšných projektů a bohaté zkušenosti s nastavením PPC kampaní, optimalizací pro vyhledávače, propagací na sociálních sítích apod.

Zní to jako klišé, všem v souvislosti s vydělávajícími webovými stránkami jde o stoprocentní pravdu: obraťte se na agenturu, která vás odbaví od A do Z. Počáteční investice se vrátí rychle a váš webu bude plnit svůj účel. O to přece jde, nebo ne?

Dobrou volbou je ANTEE. Agentura, která na českém internetu působí od roku 2000 a patří k předním poskytovatelům služeb v oblasti tvorby webů a marketingu. Důvěřují ji jednotlivci, větší firmy i státní instituce. O kvalitě práce se můžete přesvědčit na antee.cz.

Publikováno: 10. 10. 2019

Kategorie: Tvorba webu

Autor: administrator