Jak si správně nasadit FFP3 respirátor a jak dlouho ho nosit?

Jak si správně nasadit FFP3 respirátor a jak dlouho ho nosit?

V dnešní složité době se bohužel neobejdeme bez roušky či respirátoru. Vzhledem ke koronavirové pandemii je zapotřebí tuto situaci zastavit všemi dostupnými prostředky, a k nim patří právě respirátory. Kvalitním respirátorem můžete chránit sebe i své blízké před koronavirem, ale také před jinými virózami, a navíc respirátor můžete používat celkem po dlouhou dobu. V tomto článku jsme si připravili rady a tipy, jaký si správně nasadit respirátor FFP3 a jak dlouho ho nosit.

Jak dlouho lze respirátor FFP3 nosit?

Respirátor FFP3 můžete používat i několik týdnů. Nemusíte jej čistit, stačí ho sterilizovat, takže si naprosto vystačíte s dezinfekcí na respirátory. Ovšem se s naprostou určitostí vám nikdo stoprocentně neřekne, jaká je přesná maximální doba pro používání respirátoru. Vždy totiž záleží na okolnostech a prostředí, kde je používán. Rozhodně respirátor neperte ani nenamáčejte. Tip: S FFP3 respirátory zkušenost popsal autor Radek z Ecoblogu. Rozhodně stojí za přečtení.

Jak si respirátor FFP3 správně nasadit?

Před nasazením respirátoru FFP3 si vždy preventivně umyjte ruce, protože právě na nich se vyskytuje množství bakterií a často i viry. Zároveň je potřeba dát upínací pásky přes hlavu tak, aby vás respirátor netlačil, ale zase se nesmí volně pohybovat po obličeji. Zkontrolujte, zda přes respirátor neproniká vzduch: nadechněte se, v případě, že zjistíte průnik vzduchu respirátor buď přesuňte do vhodnější polohy nebo upravte upínací pásky.

Co získáte pořízením respirátoru FFP3?

1. Dostatečnou ochranu před koronavirovým onemocněním a ostatními viry. 2. Ochráníte nejen sebe, ale také své blízké. 3. Nemusíte nakupovat jednorázové roušky, respirátor vydrží i několik týdnů 4. Pořízením respirátoru FFP3 získáte kvalitní produkt, který splňuje veškeré požadavky aktuální na aktuální pandemickou situaci.

Publikováno: 27. 11. 2021

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator