Jak vypadá moderní logistika? Schoeller Allibert vám ji představí

Jak vypadá moderní logistika? Schoeller Allibert vám ji představí

Žijeme v pohodlném světě, kde se nemusíme spoléhat pouze na to, co se vypěstuje a vyrobí v naší republice. Dováží se k nám produkty z celého světa, stejně jako české firmy zase exportují do cizích zemí. Všechno tohle je možné díky dobře zvládnuté logistice. Logistikou nemáme na mysli pouze samotnou přepravu kamiony, loděmi, letadly apod., nýbrž také skladování. Všechno tohle je náročné na organizaci, finance i přírodu. Měli bychom se k ní snažit chovat co nejšetrněji a přesně s tím pomáhá společnost Schoeller Allibert.

Recyklovaný plast, pronájem produktů a nižší emise

Schoeller Allibert je jednou z vedoucích firem na trhu s logistickým vybavením v Evropě. Vyrábí skládací paletové kontejnery, plastové palety a další potřeby pro sklad i přepravu. Už dlouhé roky, tedy od dob, kdy ještě ekologické chování nebylo tolik populární, se snaží dbát nejen na svůj výdělek a spokojenost zákazníků, ale i na šetrné chování k přírodě. Daří se jí to dodnes, svým přístupem inspiruje řadu dalších firem, nejen ze svých zákazníků.

Plastové palety jsou nejpraktičtější

Schoeller Allibert vyrábí plastové palety. Říkáte si, co je na tom ekologického? Plast sám o sobě nemá na přírodu negativní vliv, špatný je až tehdy, když jím zahlcujeme planetu, vyhazujeme ho a znečišťujeme jím oceány. Pokud ho ovšem dokážeme využívat stále dokola, jde o vynikající materiál po všech možných stránkách. A přesně tohle se s paletami děje. Nové palety jsou vyráběny ze starého plastu, který se nadrtí na vločky, promývá a předá do vstřikovacích lisů. Výsledkem je vynikající pevná paleta s vysokou odolností. Plastu totiž neublíží voda ani chemikálie, dá se snadno omýt a používat stále dokola. Plastové palety jsou rázem šetrnější než třeba ty dřevěné.

Čím méně místa, tím méně kamionů

Z hlediska ekologie je skvělým počinem i skládací paletový kontejner. Ačkoliv má skládací konstrukci, nic mu to neubírá na nosnosti. Některé modely zvládají až 750 kg zátěže. Takový skládací kontejner má však jednu velkou výhodu. Jakmile splní svůj účel, tedy pomůže přepravit zboží na místo, dá se složit. Ve finále zabere méně místa a zpátky, bez nákladu, už může jet například jen jeden kamion místo dvou. Tím se ušetří polovina emisí CO2! Zároveň se samozřejmě ušetří i lidská práce, benzin do vysokozdvižného vozíku apod.

Nekupujme si věci, které nepotřebujeme

I recyklovaná plastová paleta je zbytečnou zátěží pro planetu, není-li využívaná. Proto se Schoeller Allibert aktivně zapojuje i do tzv. paletového poolingu. Znamená to, že vybavení pronajímá. Některé firmy využijí palety pouze dočasně, takže je zbytečné a také drahé, aby si je pořizovaly. Pronájem vyjde levněji. Schoeller Allibert ukazuje, že ekologie má své místo v každém oboru. Vždy se dá najít cesta, jak se chovat šetrněji k planetě.

Publikováno: 16. 12. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator