Operativní leasing: Možnost, jak mít stále nové auto a neřešit detaily

Ostatní jezdí v nových autech, zatímco vy neustále žehlíte problémy, které vám způsobuje patnáct let starý kombík. Nesčetněkrát jste kvůli němu nedorazili včas na důležité jednání a investovali do něj tolik peněz, že byste si za ně nyní koupili zbrusu nové auto. Jenomže je nemáte. Utratili jste je za servis, vzpomínáte? Vraťme se však k otázce, jak si může tolik lidí dovolit nový automobil – finančně jsou na tom podobně jako vy... Odpověď zní: operativní leasing. Stoprocentně jste o něm slyšeli, jen jste mu (bohužel pro vás) nevěnovali dostatečnou pozornost. Nové auto si samozřejmě můžete pořídit i na běžný úvěr, případně na klasický leasing. V případě úvěru bude vůz váš ihned po podpisu kupní smlouvy a uhrazení kupní ceny. S leasingem je to o něco složitější – automobil je majetkem leasingové společnosti a vlastníkem se stanete až po doplacení. A jak je to u „operáku“? Automobil patří leasingové společnosti a váš nebude ani po úhradě poslední splátky. Ano, čtete dobře. Operativní leasing je v podstatě varianta dlouhodobého zapůjčení. Přesto má nesporné výhody.

Předem nula nula nic (bez akontace!)

Nemáte k dispozici žádné peníze, které byste mohli použít na akontaci? Nevadí. Na operativní leasing můžete mít třeba Volkswagen Tiguan Maraton Edition bez nutnosti jakékoliv úhrady poměrné částky z celkové ceny vozu. Zkrátka a dobře budete platit pouze měsíční splátku.

Finančně výhodné financování

Na první pohled se dlouhodobé zapůjčení vozidla nejeví jako příliš výhodné řešení. Ale když se pozorně podíváte na seznam položek, které tvoří splátku (mj. povinné ručení, havarijní pojištění a často i servis apod.), dojdete k závěru, že nejde o nekřesťanské peníze. Naopak – s přihlédnutím k zůstatkové hodnotě vozu v průběhu času se operativní leasing jeví skvěle.

Nestárnoucí vozový park

Pořídíte si auto, které bude vaše. Možná z něj budete mít lepší pocit než z auta zapůjčeného - anebo taky ne – o vůz na operativní leasing se nebudete tak úzkostlivě bát. V každém případě nezabráníte tomu, aby za nějaký čas zestárlo. Operativní leasing vám umožní vozidlo vyměnit za nový model, aniž byste se zabývali prodejem.

Bez zbytečné administrativy

Bez ohledu na to, zda si sjednáte operativní leasing Volkswagen nebo na jinou značku, dostanete k dispozici automobil, se kterým budete jezdit a nikoliv se zabývat únavnou administrativou. Podepíšete smlouvu a o nic víc se nestaráte. Veškeré záležitosti za vás vyřeší poskytovatel služby.

Pro koho operativní leasing vhodný není?

Operativní leasing samozřejmě není pro každého. Nedoporučili bychom ho například lidem, kteří auto potřebují vlastnit a nehledí na praktickou stránku. Případně jim nesejde na tom, zda mají vozidlo odpovídající současným bezpečnostním standardům, navíc nabité moderními technologiemi. Pro ostatní je operák dobrou volbou. Rozhodnutí je na vás. Vyberte si nové auto na Driveto.cz a začněte jezdit!

Publikováno: 02. 06. 2019 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Finance

Autor: administrator