Jak výrazně snížit výdaje za kancelář a firemní agendu?

Jak výrazně snížit výdaje za kancelář a firemní agendu?

Chytrý podnikatel peníze nevyhazuje oknem. Naopak se snaží otočit každou korunu a dosáhnout stavu, kdy s cash-flow neotřese ani nečekaný událost v podobě současně koronavirové pandemie. A kde jinde začít s úsporami než tam, kde trávíme většinu pracovní doby? Možná jste si nikdy neuvědomili, že vaše kanceláře zbytečně ždímá finanční prostředky z vašeho firemního účtu. Co s tím? Pomůžeme vám výdaje efektivně snížit a ušetřit zajímavé částky.

Neplaťte za kancelář, kterou nepotřebujete

Zřejmě největší výdaj souvisí s pravidelnou úhradou nájemného. Pokud ovšem kancelář nepotřebujete z důvodu meetingů s klienty a obchodními partnery, vyměňte ji za domácí pracovnu. Případné schůzky mohou probíhat v restauraci – u dobrého jídla se kontrakty beztak dojednávají lépe.

Neutrácejte za tisk

Tisknete každý den desítky dokumentů, které následně založíte do šanonu a už se k nim nevrátíte? První rada zní: digitalizujte a vždy si dobře rozmyslete, co vytisknete. Druhá rada minimalizuje vaše náklady i o více než polovinu: nakupujte levné náplně do tiskáren. Levnými náplněmi máme na mysli cartridge a tonery Canon, Samsung, HP, Brother... a další značky, které pochází z druhovýroby. Jedná se o tzv. alternativní náplně od prověřených výrobců. Poohlédněte se po nich např. ve specializovaném e-shopu tonerdepot.cz.

I neplacený software může být kvalitní

Pokud pravidelně platíte za licence softwarů (např. fakturačního, CRM, kancelářského balíku...), poohlédněte se po alternativách, které jsou zdarma. Podnikatelé velmi často utrácí za nepotřebné funkce – přitom by si při práci vystačili s open source aplikacemi. Na druhou stranu není dobrý nápad, měnit za každou cenu něco, co vám usnadňuje každodenní rutinu jen kvůli úspoře několika stokorun.

Publikováno: 01. 04. 2020

Kategorie: Finance

Autor: administrator