Finance

Jak výrazně snížit výdaje za kancelář a firemní agendu?

Chytrý podnikatel peníze nevyhazuje oknem. Naopak se snaží otočit každou korunu a dosáhnout stavu, kdy s cash-flow neotřese ani nečekaný událost v podobě současně koronavirové pandemie. A kde jinde začít s úsporami než tam, kde trávíme většinu pracovní doby? Možná jste si nikdy neuvědomili, že vaše kanceláře zbytečně ždímá finanční prostředky z vašeho firemního účtu. Co s tím? Pomůžeme vám výdaje efektivně snížit a ušetřit zajímavé částky.

Neplaťte za kancelář, kterou nepotřebujete

Zřejmě největší výdaj souvisí s pravidelnou úhradou nájemného. Pokud ovšem kancelář nepotřebujete z důvodu meetingů s klienty a obchodními partnery, vyměňte ji za domácí pracovnu. Případné schůzky mohou probíhat v restauraci – u dobrého jídla se kontrakty beztak dojednávají lépe.

Neutrácejte za tisk

Tisknete každý den desítky dokumentů, které následně založíte do šanonu a už se k nim nevrátíte? První rada zní: digitalizujte a vždy si dobře rozmyslete, co vytisknete. Druhá rada minimalizuje vaše náklady i o více než polovinu: nakupujte levné náplně do tiskáren.

Levnými náplněmi máme na mysli cartridge a tonery Canon, Samsung, HP, Brother… a další značky, které pochází z druhovýroby. Jedná se o tzv. alternativní náplně od prověřených výrobců. Poohlédněte se po nich např. ve specializovaném e-shopu tonerdepot.cz.

I neplacený software může být kvalitní

Pokud pravidelně platíte za licence softwarů (např. fakturačního, CRM, kancelářského balíku…), poohlédněte se po alternativách, které jsou zdarma. Podnikatelé velmi často utrácí za nepotřebné funkce – přitom by si při práci vystačili s open source aplikacemi. Na druhou stranu není dobrý nápad, měnit za každou cenu něco, co vám usnadňuje každodenní rutinu jen kvůli úspoře několika stokorun.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.