Zlato jde nahoru a půjde i v budoucnu. Nejvyšší čas investovat!

Zlato jde nahoru a půjde i v budoucnu. Nejvyšší čas investovat!

Kam s úsporami v nejisté době, jako je ta dnešní? Pokud nemáte nervy na cenné papíry a nechcete riskovat, že přijdete i o kalhoty, vsaďte na stálici, která se momentálně těší značné oblibě investorů. Zlato prochází býčím trendem a vše nasvědčuje tomu, že se jeho cena v průběhu příštích let více než zdvojnásobí. Pro jistotu vám zopakujeme všechny dílčí výhody a prozradíme, kde zakoupíte zlaté cihličky prvotřídní kvality.

Dlouhodobý uchovatel hodnoty úspor a nejen to

Zlato vnímáme jako bezpečný přístav na rozbouřeném moři investic. V době, kdy vznikla společná evropská měna, bylo možné za 100 Eur zakoupit 12,7 gramu drahého kovu. Nyní méně než 3 gramy. A podle odborníků by mohlo zlato do konce dekády posílit až na 2,5násobek současné hodnoty. Investiční zlato však nabízí mnohem více výhod. Ve funkci peněz nikdy neselhalo a platí za celosvětově uznávanou měnu. Navíc se s ním obchoduje bez DPH a je mimořádně mobilní i likvidní. V neposlední řadě ho vnímáme jako jednu z posledních forem anonymního a nezávislého vlastnictví.

Švýcarské zlaté slitky od renomovaného distributora

V souvislosti s investováním do zlata probleskne hlavou nezkušeného investora otázka, zda jsou lepší mince a pamětní medaile, nebo na první pohled nezajímavé zlaté slitky. Pokud se v mincím a pamětních medailích vyznáte a dokážete odhadnout, do jaké míry vzroste jejich sběratelská hodnota, pak jsou bezesporu dobrou volbou. Obecně však převažují výhody zlatých cihliček, jejichž cenu nenavyšuje sběratelská hodnota. Chcete-li se spoléhat pouze na vývoj ceny zlata, investujte do cihliček od renomovaných výrobců. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, ale můžete své portfolio obohatit o slitky vyhlášených švývarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Najdete je v nabídce českého prodejce Zlaté Mince – Numismatika, a to v e-shopu www.zlate-mince.cz nebo v kamenné prodejně v Obecním domě.

Publikováno: 07. 11. 2020

Kategorie: Finance

Autor: administrator