Co s autovrakem? Zbavit se ho můžete snadno a rychle!

Co s autovrakem? Zbavit se ho můžete snadno a rychle!

Firemnímu autu, které má nejlepší léta za sebou, upřímně poděkujte za dobře vykonanou práci, ale rozhodně jej z nostalgie neudržujte při životě. Tím spíš, pokud jde o nepojízdný vrak, jenž zbytečně zabírá parkovací místo. Že netušíte, jak s ním naložit? Obraťte se na odborníky ze zahotove.cz – vozidlo od vás odkoupí a vyřídí za vás téměř všechny formality. V následujících řádcích najdete odpovědi na všechny otázky, které by vás mohly ohledně výkupu zajímat.

Jak se dozvíte cenu vašeho autovraku?

Kolik by vám mohla likvidace vozidel „hodit“? Orientační cenu zjistíte snadno, aniž byste museli někam jezdit. Použijte online kalkulačku na webu zahotove.cz, vyplňte potřebné údaje a vyčkejte na odpověď technického pracovníka výkupu. Anebo zavolejte na telefonní číslo – najdete ho v kontaktech.

Podle čeho vykupující stanovuje cenu?

Proč se ceny vykupovaných vozidel výrazně liší? Roli hraje množství kritérií v čele se stářím a stavem daného vozidla. K nejdůležitějším faktorům patří využitelnost náhradních dílů, poptávka po daném modelu a v neposlední řadě aktuální výkupní cena železa. Důležité je, aby byl vrak kompletní – nesmí chybět chladič, motor, převodovka, řídící deska ani katalyzátor. Přítomná musí být také sedadla a všechny prvky karoserie. Na čem rozhodně nezáleží, je místo vašeho bydliště - likvidace auta Praha probíhá za stejných podmínek jako výkup vozidla kdekoliv jinde.

Za jak dlouho a v jaké formě dostanete peníze?

Výkup vozidla netrvá dlouho. Celý proces zabere přibližně půl hodiny, a to včetně podpisu kupní smlouvy. Ve finále vám pracovník výkupu předá likvidační protokol a peníze formou hotovosti. Co následuje poté? Pracovníci služby zahotove.cz za vás vyřídí veškeré zbývající formality včetně odhlášení autovraku. Nebudete se muset starat vůbec o nic.

Jaké dokumenty budete při výkupu potřebovat:

Připravte si oba technické průkazy a občanský průkaz. Pokud prodáváte cizí automobil, pak i plnou moc od majitele.  

Publikováno: 18. 09. 2020

Kategorie: Finance

Autor: administrator