Podnikání

Výhody offshore společnosti v kostce

Proč někteří podnikatelé vlastní firmu v zahraničí? Tzv. offshore společnosti nabízí výhody, o kterých by se vám u českého eseróčka ani nesnilo. Samozřejmě – vše má dvě strany mince, nicméně daňové ráje jsou pro některé typy podnikání skutečně lepší volbou. O co jde konkrétně? To se dočtete v tomto článku.

Naprostá anonymita

Pokud z nějakého důvodu potřebujete utajit majetkovou strukturu firmy, pak je pro vás založení offshore společnosti jasnou volbou. Česká či evropská firma je v tomto směru nepoužitelná. Toužíte-li po anonymitě, u zahraniční společnosti ji dostanete.

Minimální daně

Čím více vyděláte, tím více odvedete na daních. Anebo ne? V případě společností založených v daňových rájích je daňové zatížení zanedbatelné. Buďte je nízké, nebo odvedete symbolickou paušální částku. Budete tedy vydělávat hlavně na sebe a nikoliv na rozhazovačné státní úředníky.

Minimální administrativa

Jednou z velkých výhod offshore společností je nízká administrativní zátěž. Jednak založení firmy, ale také účetnictví nebo podávání daňového přiznání.

Se založením firmy vám pomůže některá ze specializovaných společností, a to na klíč dle vašich požadavků. Dostanete do rukou veškeré dokumenty a budete se věnovat tomu, co vám jde nejlépe – vlastnímu podnikání. S odborníky se vyplatí spolupracovat trvale, protože vás vždy včas upozorní na případné legislativní změny. A je dobré být v obraze.

Co se týče účetnictví a daňového přiznání, většina offshore lokalit je vůbec nevyžaduje. Takže vám odpadne další problém a výdaje.

Bohatá nabídka zemí

Kde byste měli offshore společnost založit? Dostanete na výběr z mnoha zemí, při čemž každá nabízí trochu jiné benefity. V současnosti je největší zájem o výhodné offshore společnosti ve Velké Británii, na Seychelách, v Panamě, v Belize či na Anguille. Možností je samozřejmě mnohem více.

Spoustu dalších informací ohledně offshore byznysu najdete na www.companyformation.sk.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.