Marketing

Termolisy a sublimační tiskárny užije každá reklamní agentura

Reklama je mocná zbraň. A to nejen pokud máme na mysli billboardy, spoty v televizi či bannery na internetových stránkách. I reklamní předměty udělají své. Lze je použít jako dárek a obdarovaný pak bude vaši značku šířit. Přemýšlíte, že byste si takové reklamní produkty vyráběli sami? Potřebné vybavení si může koupit kdokoliv, otázkou je, zda se vám to vyplatí, nebo jestli bude finančně lepší zadat zakázku reklamní agentuře.

Reklamní agentury disponují technikou, která nemá využití pro nic jiného než vyřezávání reklamních sloganů, potisk prostorových předmětů či rovných ploch. A jak přesně se to provádí?

Používá se sublimace

Z hodin fyziky či chemie si možná pamatujete, že sublimace je přeměna pevné látky na plynnou. A právě toho se využívá při sublimačním tisku. Speciální inkoust se po zahřátí přemění na plyn, vpije se do materiálu, který chcete potisknout, a po vyjmutí z lisu barva zůstává fixována. Samozřejmě to nefunguje úplně na každý povrch, třeba bavlněné tričko barvy nevpije, v místě potisku musí být polyesterová vrstva. Jinak je ale sublimace naprosto ideální technologií, jelikož vytváří dlouhotrvající barvy odolné proti seškrábání či vyprání.

Samotný proces je jednoduchý, žádné speciální školení na něj nepotřebujete. Nejdříve se v počítači navrhne motiv, ten se pak vytiskne na sublimační tiskárně na speciální sublimační papír. Termolis čili termotransferový lis jej pak přenese na požadovaný předmět. Alternativně lze využít také 3D sublimační tiskárnu určenou přesně pro tento typ tisku.

Obsluha zařízení je snadná

3D termotransferový lis by se dal trochu přirovnat k toustovači. Dovnitř umístíte předmět, potisk, zavřete jej a počkáte, než se ozve pípnutí. Vše trvá několik desítek sekund. Moderní termolisy lze využít na potisk pouzder pro mobilní telefony, talířů, skleněných rámečků, puzzlí, hodin, přívěsků a dalších předmětů. Ploché lisy se využívají k potisku triček, tašek nebo podložek pod myš. Vyrábí se i speciální termolisy na hrnečky.

Na ceny se můžete sami podívat přímo na www.termolisy.cz. Vyrábíte-li reklamní předměty častěji, třeba by se vám vyplatilo zakoupit si vlastní vybavení.

Tablet pro práci i zábavu

Nový Apple iPad Pro 2021 poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM software eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte CRM zdarma pro Windows, Android i iOS.