Zajímavosti a trendy

Jak vypadá Zuckerbergův notebook? Má přelepenou webku i mikrofon

Zakladatel úspěšné sociální sítě Facebook, Mark Zuckerberg, jednou za čas zveřejní fotku. Na tom by nebylo nic divného, dělají to i ostatní uživatelé sociálních sítí. Na poslední fotografii se ale nachází MacBook Pro s přelepenými web kamerou i mikrofonem.

Krátce po zveřejnění fotky si MacBooku všiml a informoval o tom například zahraniční web TheVerge. Přelepená kamera není žádnou novinkou a své zařízení takto upravují i další lidé. U osoby, která vede významnou IT firmu je to ale zajímavý krok. Zuckerberg to mohl udělat hned z několika důvodů. Vzhledem k tomu, že je předmětný MacBook na fotce viditelný velmi dobře šlo možná jen o malý žert s narážkou na internetovou bezpečnost. Druhá možnost je, že MacBook ani nepatřil jemu a je to běžný firemní počítač opatřen “bezpečnostními prvky”, aby zaměstnanci nemohli špehovat a zároveň ani nemohly být špehováni.

macbook-prelepena-web

macbook-prelepena-kamera

Je zde ale také možnost, že skutečně jde o Zuckerbergův MacBook, který se na fotce vyskytl náhodou a v takovém stavu ho běžně používá. To by znamenalo, že ani majitel Facebooku nevěří bezpečnosti a kamery a mikrofony neprelepujú jen lidé, kteří nosí alobalových čepici na hlavě.

Zneužití kamery je nepravděpodobné, protože kamery na MacBook jsou napájeny v jednom obvodu s kontrolní LED diodou. Kromě toho by byl takový způsob špehování náročný na zdroj energie, jakož i na síť a uživatel by si ho mohl snadno všimnout. To ale neplatí o mikrofonu a pokud by se ho hackerům podařilo napadnout, mohli by nepozorovaně odposlouchávat prakticky kohokoliv. Na firemní úrovni společnosti, jakou je Facebook by mohl mít každý záznam vysokou hodnotu. V konečném důsledku tedy přelepení těchto prvků není vůbec nelogický krok.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.