Přečtěte si, jak výrazně ušetřit při tisku doma i v kanceláři

Spočítali jste si někdy, kolik vás stojí pravidelný tisk dokumentů a fotografií? Pokud ano, pravděpodobně jste z částky nebyli nadšení. Pravdou je, že pořizovací cena tiskárny je oproti nákladům zanedbatelná. Papíry, a už vůbec ne náplně do tiskárny rozhodně nejsou zdarma. Naopak stojí spoustu peněz, a proto by vás mělo zajímat, zda je možné nějakým způsobem ušetřit. Řešení může být překvapivě prosté. Dozvíte se ho v tomto článku.

Používejte správnou tiskárnu

Možná jste to doposud netušili, ale výběr tiskárny má na náklady při tisku zásadní vliv. Měli byste si vybrat zařízení, které odpovídá způsobu využití. pokud se v technice neorientujete, sdělte prodejci své požadavky a on vám doporučí vhodný model. Nezapomeňte, že nejlevnějšího tisku dosáhnete s laserovou tiskárnou. Inkoustové tiskárny však mají nižší pořizovací cenu.

Používejte alternativní tonery

Pořizovací cena tiskárny je oproti nákladům za náplně zanedbatelná, a to především v případě, že tisknete velmi často. Originální tonery jsou drahé, protože pro výrobce tiskáren představují hlavní zdroj příjmu. Naštěstí můžete používat alternativní tonery, které jsou výrazně levnější při zachování stejně kvality tisku. Kolik Můžete reálně ušetřit? Například tento toner ce285a pro tiskárny HP stojí o 86 % méně než originální toner. Díky tomu ušetříte tisíce korun ročně, Dalším dobrým příkladem může být alternativní toner q2612a, který je levnější dokonce o 89 %. Pořídíte-li si alternativní tonery u prověřeného prodejce, nemusíte mít obavy z toho, že poškodí tiskárnu.

Jak ještě můžete ušetřit?

Ačkoliv jsou levné tonery nejjednodušší možností, jak výrazně ušetřit při tisku, nabízí se i další varianty. Například používání speciálního softwaru nebo úsporného fontu. Také v případě těchto opatření nezanedbatelně snížíte spotřebu barvy. A počítá se každá koruna, nebo ne?

Publikováno: 29. 05. 2018

Kategorie: Finance

Autor: administrator