Práce

Práce v realitách jako dream job? Přečtěte si, co obnáší!

Která profese je ze všech nejlepší? Taková neexistuje, protože v praxi záleží na individuálních požadavcích každého z nás. Ale pomineme-li subjektivní rovinu, jistě najdeme pár pozic, které jsou v mnoha ohledech lepší než ostatní. Práce realitního makléře mezi ně rozhodně patří. Co byste o ní měli vědět?

Skutečně je práce v realitách „dream job“? Záleží na úhlu pohledu. Pokud čekáte miliony za nic, pak jste na špatné adrese. Peníze si budete muset vydělat, ale na druhou stranu jich může být mnohem více než v jiných oborech. Strop si určíte sami.

V čem práce realitách spočívá?

Realitní makléř práce je rozmanitá. Obnáší práci v terénu i v kanceláři, komunikaci s klienty, právní a finanční poradenství i psychologii. Jinými slovy jde o profesi, kterou si užívá každý, kdo nemá rád monotónnost.

Musíte mít nějakou školu či titul?

V realitách se může prosadit každý, kdo má odhodlání se učit novým věcem a chuť pomáhat klientům. Nicméně žádný titul, praxi v oboru či certifikát potřebovat nebudete. Vše se naučíte „za pochodu“ pod křídly zkušenějších kolegů.

Tak kolik si jako makléř vyděláte?

Plat realitního makléře je bezesporu jedním z lákadel. Ale kolik to vlastně dělá? Pro někoho je práce v realitách příjemným přivýdělkem. Někteří lidé se jí věnují během osobního volna a mají ještě další zaměstnání. Pokud jde o realiťáky na plný úvazek, obvykle si přijdou na nadprůměrný plat. A ti nejlepší si sáhnout na vyšší desítky tisíc. Výjimkou nejsou ani částky přesahující hranici sta tisíc korun.

Jak začít? Ideálně po boku nejlepších

Začátky bývají těžké a mnoho realitních makléřů nevydrží. Mnohem jednodušší je start v některé z renomovaných realitních kanceláří. Nové kolegy hledá například realitní kancelář Tábor, která je jednou z poboček světové sítě RE/MAX. Detaily najdete na remax-one.cz.

Tablet pro práci i zábavu

Nový Apple iPad Pro 2021 poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM software eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte CRM zdarma pro Windows, Android i iOS.