Finance

Vyznáte se v tonerech? Přečtěte si, jak za ně ušetřit!

Připadá vám, že vám tonery příliš lezou do nákladů a hledáte způsob, jak za ně ušetřit? Pak byste si měli přečíst o rozdílech mezi neoriginálními (tzn. kompatibilními a renovovanými) a originálními tonery.

Originální vs. neoriginální toner

S originálními tonery je to jednoduché. Vyrábí je přímo výrobci tiskáren a kopírek. A protože jsou poměrně drahé, zákazníci se čím dal častěji poohlíží po levnějším zboží – alternativních tonerech, jako je třeba tento alternativní cartridge HP 301. Další možností je renovovaná, tedy originální a znovu naplněná kazeta.

Výhodou originálních tonerů je vysoká kvalita tisku a zanedbatelná kazivost. Chcete-li pro svou tiskárnu to nejlepší a přitom vám nevadí cena až o 400 % vyšší oproti neoriginálním tonerům, pak není co řešit.

Co se týče neoriginálních tonerů, dělí se na renovované repasované (tedy znovu naplněné) a kompatibilní, což jsou tonery zcela nové. Ceny tohoto sortimentu je podstatně nižší, ovšem může se stát, že nebudete nadšení z kvality. Zklamání lze předejít tak, že se poohlédnete po certifikovaných, testovaných a 100% patentovaných výrobcích. Například tato černá náplň HP 300 se vyrábí dle ISO norem, splňuje mezinárodní standardy a je plně kompatibilní s tiskárnami HP.

Pozor na amatérsky plněné tonery

Repasování toneru lze realizovat několika způsoby. Buďto se zcela rozebere, naplní práškem a vymění se již opotřebované součástky, nebo se do něj vyvrtá dírka, přes kterou se doplní nový prášek. Amatérsky plněné tonery však logicky nemají ani zdaleka tak vysokou kvalitu jako profesionálně renovované výrobky. Navíc mají i mnohem nižší kapacitu – vytisknete s nimi pouze čtvrtinu slibovaného množství stránek.

Z výše uvedených důvodů proto vybírejte obezřetně a zaměřte se na certifikované produkty s dobrými referencemi (např. v internetových diskuzích, na Heuréce apod.).

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.