Obchodní podmínky nesmí v e-shopu chybět. Máte je v pořádku?

Usilovně pracujete na novém e-shopu, ladíte poslední detaily a zanedlouho se chystáte projekt spustit? Ještě než tak učiníte, zkontrolujte si, zda všeobecné obchodní podmínky obsahují všechny náležitosti. Pokud jste si je psali sami, možná nebude od věci odborná asistence. A v případě, že jste na ně zapomněli úplně, nedostatek urychleně napravte. Česká obchodní inspekce nelení a podrobuje provozovatele e-shopů pravidelným kontrolám. Za obchodní podmínky, které nejsou v souladu s platnými právními předpisy, hrozí provozovateli e-shopu pokuta.

Kde správné obchodní podmínky seženete?

Bylo by praktické, kdyby Česká obchodní inspekce poskytovala podrobný návod, jak obchodní podmínky sepsat tak, aby obsahovaly všechny potřebné informace a odpovídaly zákonům. Bohužel tomu tak není – žádný „oficiální“ návod na webu nenajdete a nezbude vám, než obchodní podmínky zpracovat na základě ustanovení obecně závazných předpisů. Na druhou stranu je logické, že provozovatel e-shopu musí dokument přizpůsobit specifikům podnikání – univerzální obchodní podmínky by nic moc neřešily.

Co musí obchodní podmínky obsahovat?

K hlavním bodům, které by měly být obsaženy ve všech obchodních podmínkách, patří kontaktní údaje, údaje o kontrolním orgánu (dle charakteru zboží), náklady na dodání zboží, způsob platby, dodání či plnění, náklady na použití komunikačních prostředků na dálku, poučení o právu na odstoupení od smlouvy do 14 dní od zakoupení zboží a doba, po kterou bude daná nabídka či cena platná.

Nejste na to sami, pomohou vám odborníci

Nechcete-li riskovat, že při sestavování obchodních podmínek zapomenete na něco důležitého, nechte si je sestavit na míru. Obchodní podmínky pro eshop pro vás vytvoří advokátní kancelář JUDr. Martiny Dvořákové, a to do 3 dnů od provedení objednávky. V rámci služby webovepodminky.cz nabízí dvě varianty – obchodní podmínky pro web a pro e-shop (obsahují také reklamační řád, reklamační protokol, formulář pro odstoupení od smlouvy). Ceny navíc zahrnují úvodní konzultaci s advokátem v případě vzniklého problému.

Publikováno: 07. 07. 2017 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Tvorba webu

Autor: administrator

Tagy: obchodní podmínky pro eshop | podmínky na webu