Práce

Jaké to je pracovat ve velkých e-commerce společnostech?

Domníváte se, že bez kvalitního vysokoškolského vzdělání a slušně rozjeté kariéry se nemůžete dostat do velké e-commerce společnosti? Je tomu právě naopak. Velké internetové firmy často hledají i pracovníky bez vyžadované speciální kvalifikace. Potřebují pracovní sílu do skladů či distribučních center.

Práce v takovém distribučním centru nebo skladu nevyžaduje prakticky žádné znalosti, pouze chuť se přiučit něčemu novému a snahu. Jde o jednoduchou práci. V podstatě jen skenujete čárové kódy, přijímáte, evidujete, balíte a expedujete zásilky.

Jak je to s ohodnocením takových pozic?

Může být taková práce vůbec dobře placená, když je tak snadná? Může. Samozřejmě záleží na společnosti, avšak přijít si lze až na 200 Kč hrubého na hodinu. E-commerce společnosti se navíc snaží lákat na další výhody, jako jsou nápoje zdarma, obědy za 25 korun, 5 týdnů dovolené, stolní fotbálek na pracovišti nebo zaměstnanecké soutěže. Faktem totiž je, že v dnešní době se o zaměstnance musí bojovat.

Není všechno zlato, co se třpytí

Ne vše je takto růžové. Nevýhodu pro někoho může představovat práce na směny. Opravdu velké e-commerce společnosti totiž fungují nepřetržitě, jinak by nestihly dodávat balíčky včas. Pracuje se samozřejmě i o víkendech. V některých obdobích, jako je třeba celý předvánoční čas, Black Friday, Valentýn či jiné speciální svátky, je navíc práce tolik, že se za směnu ani nestihnete zastavit.

Na začátek je možná dobré si vše vyzkoušet

Hledáte práci v e-commerce společnosti? Podívejte se na dostupné pracovní pozice zde: https://www.adecco-jobs.com/amazon/cs-cz/. Začít lze třeba jen na částečný úvazek, pracovat je možné například pouze během víkendů. Víkendy znamenají pracovat 2 dny v týdnu, částečný úvazek 3 dny a plný 4 dny. Ano, směnný provoz má tu nevýhodu, že si narušíte spánkový režim, avšak zase získáte poměrně dost volna pro své aktivity.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.