Jak zrychlit výrobu? Pomáhají potrubní systémy

Jak zrychlit výrobu? Pomáhají potrubní systémy

Ve výrobních provozech a velkých zpracovatelských závodech je často nutné řešit přepravu surovin z místa na místo v rámci jedné haly. Potrubí systémy pomáhají díky zrychlení přepravy šetřit náklady a usnadnit práci.

Rychlost a bezpečí

Vše, co dokáže výrobu zefektivnit, zrychlit a samozřejmě i zlevnit je velmi vítané u každé firmy. Potrubní systémy umožňují rychlou a bezpečnou přepravu s menšími náklady, proto jsou stále oblíbenějším řešením v různých oblastech průmyslové výroby. Přesouvání surovin na paletách je zdlouhavé a také nákladné, potrubní stavebnicové systémy naopak umožní přepravit čistě a bezpečně velké množství surovin za krátký čas. Čistota přepravy je velmi důležitá ve farmaceutické nebo potravinářské výrobě, kde je jakákoli kontaminace surovin během přepravy naprosto nepřípustná. Potrubní soustava Food Grade je určena pro potravinářský průmysl, splňuje všechny požadavky nejen evropské směrnice EC1935/2004, ale i americké FDA. Tato sestava je tak vhodná i pro použití ve farmaceutickém a chemickém průmyslu, kde je také přísně vyžadováno dodržování hygienických norem.

Velká variabilita

Potrubím je možné přepravovat sypké suroviny jakékoli konzistence, od jemného prachu až po granule a obilí. Instalace potrubních systémů je díky rychlospojkám jednoduchá, celý systém propojíte rychle a s maximální těsností. Konstrukce rychlospon je navržena pro rychlé a pevné spojení potrubních systémů a má má ergonomickou rukojeť, je tak možné vytvářet systém na míru požadavkům a potřebám daného provozu a propojovat jednotlivé haly či pracovní místa.

Své využití ale najde potrubí také v provozech, kde je potřeba zajistit odsávání par a výparů nebo přímo prachu, jako jsou autolakovny, brusírny a svařovny. Hodí se pro vzduchotechniku i bezpečný odvod nečistot a škodlivin.

Publikováno: 25. 05. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator