Do čeho investovat v roce 2021? Zlato je jistota, kryptoměny riziko

Do čeho investovat v roce 2021? Zlato je jistota, kryptoměny riziko

Koronavirová krize, ve které se celý svět zmítá již od prvního čtvrtletí loňského roku, bohužel stále trvá a do vzduchu se vznáší spousta otazníků ohledně budoucího vývoje ekonomiky. Přijde inflace? To je téměř jisté. Měli bychom se spíše ptát, zda ji ustojíme, aniž bychom se museli výrazně uskromnit. Pomoc by nám v tom měly rozumné investice. Ale do čeho vložit peníze v tak nejisté době, jakou ta dnešní bez pochyby je?

Kryptoměny jsou jako gambling

Zhodnocení úspor řádově až ve stovkách či tisících procent, ale také značné riziko výrazného propadu. Tak lze stručně shrnout investování do kryptoměn, které jsou v posledních letech velmi oblíbené i u nás. Pokud máte nazbyt prostředky, jež můžete postrádat – a v těle vám dřímá duše hazardního hráče, směle do toho. S trochou štěstí vyděláte velkou částku. Anebo o odejdete s prázdnou – i to se v případě krypta stává. Viz velký propad v květnu tohoto roku.

Uchovatel hodnoty

Jisté je jen to, že na světě nikdo nebude věčně. Také zlato může zažít drtivý propad a stát se takřka bezcenným kusem kovu, jakých je na světě spousta. Ovšem šance, že tomu tak bude, je poměrně malá. Lidstvo chová k tomuto drahému kovu vřelý vztah již po tisíce let – a s přihlédnutím ke grafu dlouhodobého vývoje ceny lze konstatovat, že žádná jiná investice nenabízí takové jistoty, jako právě zlato. Zlato je jako stvořené pro konzervativní investory, kteří nechtějí zbytečně riskovat. A také pro každého, kdo nemá dostatečně velký kapitál, ale třeba jen několik tisíc korun. S investováním do zlata můžete začít třeba hned, a to nákupem slitků nebo mincí od speciality Pražská mincovna a.s., který provozuje e-shop i kamennou prodejnu v Obecním domě v Praze. Garantuje výhodné podmínky a prvotřídní kvalitu produktů, které pochází z produkce renomovaných producentů.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: administrator