Jak snížit míru hluku průmyslového či jiného provozu?

Zákony jsou jasně dané. Ať už se bavíme o průmyslovém, energetickém, telekomunikačním či jiném provozu, míra hlučnosti nesmí překračovat stanovené limity. V opačném případě nezbývá, než ji snížit pomocí tlumičů hluku. Uplatnění nachází především při redukci hluku produkovaného ventilátory, parovody, spalinovody, vzduchotechnikou apod. Pokud momentálně řešíte, jak efektivně snížit či odstranit nadměrnou hladinu hluku z průmyslového nebo jiného provozu, pak jsou následující řádky určeny právě pro vás. Vyzpovídali jsme odborníky ze společnosti SAI ATIS s.r.o., která zajišťuje akustické studie i následnou realizaci odhlučnění. Firma má v oblasti tlumení hluku dlouholeté zkušenosti a nabízí veškeré služby související s inženýringem, dodávkami a montážemi akustických a izolačních technologií od prověřených subdodavatelů.

Na počátku je akustická studie

Smyslem akustické studie je získání podrobných informací ohledně stávající hladiny hluku. Teprve po naměření reálných hodnot lze vyhodnotit, zda hladina hluku odpovídá platné legislativě či nikoliv. Na základě výsledků mohou specialisté doporučit konkrétní řešení, díky kterému se hluk sníží na požadovanou úroveň. V praxi se jedná o akustické kryty, protihlukové stěny a rezonátorové tlumiče.

Jak probíhá snížení hladiny hluku?

SAI ATIS se soustředí především na klienty působící v průmyslovém a elektrárenském odvětví, ale spolupracují s ní i firmy z jiných oborů. Specialisté vždy řeší konkrétní problém a ke každé zakázce přistupují velmi individuálně. Díky úzké spolupráci se zadavatelem mohou navrhnout a následně realizovat taková hluková opatření, která přinesou největší užitek. Samozřejmě berou ohled také na snadnou údržbu. Cíl je vždy stejný – snížit hladinu hluku tak, aby odpovídala platné legislativě. Bližší informace o protihlukových krytech a službách SAI ATIS najdete na www.sai-atis.cz.

Publikováno: 23. 09. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator

Tagy: akustické kryty | protihlukové kryty | Tlumiče hluku