7 výhod online fakturace, které vám usnadní práci s klienty i doklady

Rychlé a jednoduché vystavování faktur je jen jedna z výhod online fakturace. Současné fakturační služby dokáží mnohem více - od komunikace s bankou přes mobilní fakturaci až po evidenci nákladů. Podívejte se proto s námi na 7 největších výhod online fakturace. Již několik let jsou u online fakturace samozřejmostí automatické doplňování údajů o klientech, ověřování jejich solventnosti nebo základní statistiky a grafy. Požadavky uživatelů se ale postupně zvyšují. A spolu s tím rostou také schopnosti fakturačních služeb. V současnosti tak připomínají zmenšenou verzi klasického účetnictví. S tím rozdílem, že v nich všechno zvládnete pohodlně online, jednodušeji a přehledněji.

1. Propojení fakturace s účetnictvím šetří váš čas

Online fakturace běžně umožňuje propojení nejen s vaší bankou, ale také s účetními systémy. Doklady do nich jednoduše přenesete přes internet a o zbytek se již postará vaše účetní. Vy přitom nemusíte vytáhnout paty z kanceláře. Skutečně chytrou online fakturaci navíc propojíte i s e-shopem či e-mailovým klientem a není pro ni problém ani elektronická evidence tržeb (EET).

2. Párování s bankovními doklady vám dá lepší přehled

Párování faktur s bankovními výpisy už dávno není výsadou účetních systémů. Online fakturace dokáže doklady jednoduše spárovat přímo s úhradami. Stačí ji propojit s vaším elektronickým bankovnictvím. Okamžitě potom jak klient fakturu uhradí, se vám platba zobrazí ve vaší fakturační službě.

3. Pravidelné faktury „kryjí záda“ vaší paměti

Další zjednodušení fakturace nabízí pravidelné faktury. Pokud fakturujete klientovi každý měsíc stejnou částku za stejné produkty či služby, jednoduše si nastavíte šablonu. Stačí vyplnit základní údaje a o zbytek se online fakturace postará sama. A nemusíte se bát, že na fakturu zapomenete.

4. Mobilní fakturace umožní pracovat odkudkoliv

Připravit faktury online často můžete nejen z počítače, ale i pomocí mobilní fakturace. Online fakturační služby totiž zpravidla nabízejí i mobilní aplikaci. Stačí ji stáhnout do svého tabletu či chytrého telefonu a můžete klientovi poslat fakturu například cestou z obchodní schůzky.

5. Práci s klienty usnadní ceníky i slevy

Kromě adresáře dokáží fakturační služby pracovat i s ceníky a slevami. Slevy přitom zadáte nejen ručně, ale můžete je vybraným klientům přiřadit i trvale. A fakturace je pak na doklad přidá automaticky.

6. Díky špičkovému zabezpečení nemusíte mít strach z poruch

Online fakturační služby zpravidla nabízejí vašim dokladům větší zabezpečení, než kdybyste je měli ve svém počítači. Například iDoklad, který je s více než 120 tisíci uživateli největší středoevropskou službou tohoto druhu, chrání data nejmodernějšími firewally a šifrováním, jaké používají banky. Vše je navíc zálohované na paralelně běžících serverech.

7. Evidence nákladů vám pomůže najít zbytečné výdaje

Stejně jako pro velké účetní systémy tak pro online fakturaci není problémem ani evidence nákladů. Například zmíněný iDoklad umožňuje pracovat i s přijatými fakturami. Navíc je dokáže vyhodnotit a připravit přehled nákladů i s jejich vývojem. A zjistíte například to, kde utrácíte nejvíce a kde můžete nejvíce ušetřit.

Publikováno: 31. 07. 2017

Kategorie: Podnikání | Finance

Autor: administrator

Tagy: mobilní fakturace | online fakturace