Práce

Jak vydělávat online v roce 2020 i 2021? 4 tipy, jak mít peníze a nehnout se z domova

Koronakrize otevřela otázku práce z domova. O možnost, jak vydělávat a nemuset přitom docházet do zaměstnání, se zajímá mnohem více lidí než před rokem a home office v rámci běžného zaměstnaneckého poměru rozhodně není jedinou variantou. Jak můžete zvýšit svůj příjem vy? Pusťte se do online podnikání!

1. Přejděte na volnou nohu

Pokud ovládáte programování nebo jinou činnost, pro jejíž výkon nepotřebujete nic jiného než vlastní znalosti a počítač, vyřiďte si živnostenské oprávnění a vydejte se na dráhu „volnonožce“ neboli freelancera. Budete pracovat tak, jak jste byli doposud zvyklí – jen s rozdílem, že vám zakázky nebude dávat zaměstnavatel, ale klienti.

2. Affiliate marketing

Láká vás provizní prodej? Velkou výhodou affiliate marketingu je prakticky neomezená výše příjmů. Produkty můžete nabízet prostřednictvím webu, e-mailingu apod. Výši provize stanovují provozovatelé provizních programů individuálně – nejlepší marketéři měsíčně vydělávají desítky až stovky tisíc korun.

3. Virtuální asistence

Spousta firem potřebuje šikovné asistenty, kteří by zastali administrativu a odlehčili ostatním pracovníkům od rutinních úkonů. Podstatou práce virtuálního asistenta může být komunikace s klienty i realizace jednoduché reklamní grafiky, psaní reklamních textů či jiná činnost, kterou právě zadavatel vyžaduje.

Mohlo by se vám hodit: Přečtěte si, jak zvýšit pracovní produktivitu.

4. Jazykové překlady

Hovoříte-li plynně cizím jazykem, neváhejte a přetavte svou jazykovou vybavenost na zajímavý výdělek. Po schopných překladatelích je dlouhodobě poměrně velká poptávka a v případě některých méně frekventovaných jazyků firmy neváhají královsky zaplatit.

Pokud vás nenadchla žádná z výše uvedených možností, nezoufejte. Možná se uplatníte v úplně jiném business oboru. Spoustu skvělých tipů najdete v oblíbeném magazínu pro muže Pro-muze.cz.

Tablet pro práci i zábavu

Nový Apple iPad Pro 2021 poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM software eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte CRM zdarma pro Windows, Android i iOS.