3D tisk na zakázku podle vašeho přání

3D tisk je výroba pevného trojrozměrného předmětu z digitálního souboru. Kořeny má už v osmdesátých letech minulého století, pojem 3D tiskárna ovšem nabyl plného významu až o deset let později. V dnešní době je 3D tisk stále oblíbenější. Kde všude se používá a jak si můžete něco nechat vyrobit i vy?

Využití 3D tiskárny v praxi

3D tiskárna má širokou škálu využití. Hojně pomáhá v průmyslu např. k výrobě různých součástek. 3D tisk pomáhá také ve zdravotnictví. Vznikají tak kompenzační pomůcky a protézy. Do budoucna se počítá s dalším uplatněním. Ve výzkumu je třeba tisk kmenových buněk. Využívat 3D tiskárnu se učí také pedagogika. Učitelé díky ní mohou vytvářet učební pomůcky podle svých představ. Pomoci může také žákům v utváření prostorové představivosti. Samozřejmostí je umělecké užití 3D tisku.

Jak postupovat při objednávce 3D tisku

3D tiskárna vás zachrání, když se vám pokazí nějaká součástka a náhradní není k dostání. Nemusíte vůbec nic vyhazovat, stačí si chybějící díl nechat vytisknout. Jistě se najdou i další situace, kdy 3D tisk oceníte. Jak postupovat? Nejprve si přirozeně musíte najít firmu nabízející požadované služby. 3D tisk Zlín probíhá jednoduše. Nemusíte nic umět, stačí, když budete vědět, jak má vypadat výsledný produkt. 3D tisk probíhá podle digitálního souboru ve formátu STL, OBJ nebo AMF. Jestli zvládnete 3D model vytvořit na počítači sami, pošlete jej na e-mail. V opačném případě můžete dodat technický výkres, který do digitální podoby převedou odborníci. Pokud nemáte k dispozici ani technický výkres, nevadí. Telefonicky, písemně či přímo na osobní schůzce popíšete, jak by měl výrobek vypadat. Firma si už nějak poradí a vytvoří 3D model úplně sama. Podle modelu pak nasimuluje tisk a určí, jak dlouho bude zhotovení trvat a jaká bude cena. Když budete s nabídkou souhlasit, odešlete zálohu a tisk začne. Zakázkový 3D tisk Zlín umožňuje osobní odběr výrobků nebo jejich odeslání na celé území České i Slovenské republiky.

Publikováno: 22. 07. 2019

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator