CINCINK aneb realitní portál zcela jinak

CINCINK aneb realitní portál zcela jinak

Zapomeňte na „staré“ realitní portály, kde najdete pouze nabídku nemovitostí, nebo tam máte možnost vložit tu svoji. CINCINK nabízí více. Inzerce zdarma je na realitních portálech službou, kterou bereme jako samozřejmost. Jenomže v dnešní době chceme více. Ať již nemovitost nabízíme či prodáváme, setkáváme se s velkým množstvím situací, ve kterých potřebujeme profesionálně poradit. Realitním kancelářím se do rukou svěřujeme jen neradi. Jednak nás to stojí nemalé peníze na provizi, také víme, že realitního makléře dnes dělá kde kdo. A jak poznat, který je férový, zkušený a bude se právě nám dostatečně věnovat? Takže se „do akce“ vrháme po hlavě sami. A někdy to nedopadne dobře.

Bez realitky, ale přesto s odborníky

Abychom se vyhnuli přešlapům, které mohou vést u tak zapeklité věci, jako je „obchod“ s nemovitostí k neřešitelným situacím, nebo k velkým finančním ztrátám, je důležité některé části procesu řešit s odborníky. Férový realitní portál CINCINK, jak se docela oprávněně sám nazývá, nám s jejich nalezením umí pomoci. Přímo na stránkách portálu si dokážeme objednat služby odborníků z různých oblastí – od obyčejné přípravy textu inzerátu, až po právní služby.

CINCINK v tom nejede sám

A proč vlastně CINCINK věřit? V první řadě nejde jen o další realitní portál, který se snažil přijít s něčím navíc. Jde o projekt Komerční banky a její zaměstnanců, kteří přišli s myšlenkou, jak pomoci lidem při nákupu a prodeji nemovitosti. Komerční banka nabízí úvěry a hypotéky na bydlení. Díky tomu je přímo v centru dění a její zaměstnanci dnes a denně vidí, jaké problémy jejich klienti v souvislosti s realitami řeší. Mnohé z nich je dovedou do situace, kvůli kterým se například protáhne doba vyřízení hypotéky a oni pak danou nemovitost nezískají, protože ji mezitím prodávající prodá někomu jinému. A problémy řeší nejen kupující, ale i prodávající. Proto projekt portálu CINCINK vedení banky zaujal a dnes pomáhá každému, kdo se ocitl v roli prodávajícího či kupujícího. Realitní trh se zpřehledňuje a díky KB vlastně výrazně roste „realitní“ gramotnost obyvatel. Což je velice chvályhodné, a též pro nás všechny užitečné.

Co potřebujeme, když prodáváme byt?

Myslíte si, že prodej bytu je, jak rádi říkáme, „easy“? Možná se o opaku přesvědčíte už ve chvíli, kdy budete muset sepsat text svého inzerátu s nabídkou. Každé slovíčko je důležité. Rozhoduje o tom, jestli prodáte, jak rychle a za kolik. Do hry vstupují i další parametry. Máte profi fotografie své nemovitosti? Bez nich máte jen malou šanci uspět. Ideální je mít navíc i 3D plánek nebo vizualizaci interiéru. Dobré je znát též názor odhadce na cenu, za kterou chcete svůj dům či byt prodat. Neprodáváme pod cenu? Nebo naopak, nenasadili jsme cenu nereálně vysoko? To by se nám mohlo stát, že náš inzerát zůstane na realitních inzerátech bez odezvy. Hodí se nám ale i další služby. Ideální je udělat si vlastní nezávislou technickou inspekci nemovitosti a výsledek z ní nabídnout vždy kupujícím. Vyhnete se tomu, že vám tam každý zájemce bude chtít posílat svého inspektora. Dobré je mít po ruce možnost objednat si službu bankovní úschovy peněz a samozřejmě právní služby. Protože dobrá smlouva je základ. Všechny tyto služby si lze snadno objednat na realitním portálu CINCINK.

Co potřebujeme, když kupujeme byt?

Když nemovitost kupujeme, musíme být snad ještě ostražitější. Koupě bytu či domu je obvykle obchodem našeho života. Dost možná to děláme poprvé a mnohdy i naposled. Málokdo je na situace, do kterých se může při prodeji nemovitosti dostat, připraven. Proto opět platí – mějte po ruce odborníky a ty vám poskytne realitní portál CINCINK. Nevíte, jestli nemovitost, kterou kupujete, má skutečně tu hodnotu, za kterou se nabízí? Nechte si udělat odhad její ceny a samozřejmě technickou inspekci. Jenom díky ní odhalíte různé skryté vady. Užitečnými službami jsou pak nejen úschova peněz a právní služby, ale i služby daňového poradce. Podle nového občanského zákoníku jste totiž jako kupující povinni zaplatit daň z nabytí nemovitosti.

Publikováno: 23. 11. 2019

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator