Práce

3 způsoby, jak začít podnikat ve finančním poradenství

Máte pocit, že jste se narodili proto, abyste se ve svém profesním životě věnovali finančnímu poradenství? Jděte s kůží na trh! Trh je sice na první pohled přesycen, ale naprostá většina lidí, kteří se oboru věnují, produktům vůbec nerozumí. Jinými slovy – pro svědomité finanční poradce, jejichž cílem je spokojený klient, je stále dost místa. Nejdříve si ale budete muset vybrat vlastní cestu, jak se ve velmi konkurenčním prostředí prosadit. Nabízí se tři hlavní možnosti.

Nezávislý finanční poradce

Nezávislý odborník na slovo vzatý, který klientům doporučuje pouze produkty, o jejichž kvalitách je sám stoprocentně přesvědčen, je splněným snem každého spotřebitele. Na druhou stranu jde o nejnáročnější start, jaký si může novopečený specialista na finance zvolit. Rozhodnete-li se jít cestou „udělám si vše sám a po svém“, připravte se na těžké začátky. Než si vybudujete jméno a stabilní pozici na trhu, zažijete spoustu perných chvilek. Nic pro slabé nátury!

Podnikání v broker poolu

Zlatý střed mezi nezávislými poradci a multilevel poradenstvím je brokerpool. Servisní společnost snoubí výhod obojího – poskytuje finančním poradcům zázemí, které jim výrazně usnadňuje výkon profese (tzn. právní servis, metodická školení apod.). Na druhu stranu je nesvazuje tak, jako pevná struktura multilevelového modelu. Mohou rozvíjet vlastní značku a nastavit si její fungování podle svých představ.

Finanční poradenství pod záštitou multilevelové společnosti

Začít s finančním poradenstvím pod taktovkou některé z firem postavených na síťovém modelu je zřejmě nejjednodušší způsob. Mateřská společnost zajistí vše potřebné, ale na druhou stranu poradcům neumožňuje dynamický růst a svazuje je omezeným produktovým portfoliem. V posledních letech proto poradců registrovaných pod značkou MLM firem ubývá ve prospěch poradců v broker poolech.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.