Práce

Provozujete hotel nebo penzion, ale nestíháte praní prádla?

Provozovatelé ubytovacích zařízení mají tvrdý chleba. Řeč však nebude o restrikcích, kterým musí čelit v souvislosti s koronavirovou pandemií. Provozování hotelu či penzionu není pouze o kasírování hostů, ale především o usilovné práci, která zahrnuje příkladnou údržbu objektu. Velmi důležitou roli hrají detaily – například čistota ložního prádla, ručníků, přehozů a dalšího textilního vybavení. To by se mělo prát vždy, když se pokoj uvolní, a nikoliv až v momentě, kdy je viditelně špinavé. Ale co když personál nestíhá, případně nemá k dispozici adekvátní vybavení.

Pro praní hotelového prádla není obyčejná pračka dvakrát ideální, a to jak z hlediska kapacity, tak kvůli tomu, že není stavěná na celodenní zápřah. Navíc nejde jen o ložní prádlo, praní vyžadují také hotelové uniformy. A protože ne každý hoteliér preferuje pořízení drahé průmyslové pračky, nabízí se jednoduché, a přitom efektivní řešení v podobě delegování praní hotelového prádla na průmyslovou prádelnu.

Jak služba praní hotelového prádla funguje?

Praním hotelového prádla se zabývá například společnost PaČ – Prádelna a čistírna s.r.o., která svou průmyslovou prádelnu provozuje ve Žďáru nad Sázavou. Díky zkušenostem pramenícím z dlouholeté historie podniku (pod jiný názvem započala činnost již v roce 1991) nabízí špičkové služby nad rámec běžného praní prádla: chemické čištění, mandlování, termodesinfekci, barvení, ale také opravy a úpravy prádla či zapůjčení vlastního.

Prádelna pro hotel řeší každou zakázku individuálně a prádlo díky tomu nikdy nepřijde do kontaktu s jiným. Samotné čištění probíhá s důrazem na co nejlepší výsledek – v praxi to znamená např. svědomitou volbou programů (neexistuje, aby se luxusní ubrusy praly společně s obyčejnými utěrkami). Problém nepředstavují ani velké zakázky – prádelna disponuje velkokapacitními pračkami, které si poradí i s větším množstvím prádla. Spolupráce se zákazníky funguje na kontejnerovém systému – klient dává čistírně špinavé prádlo v kontejneru a přebírá si kontejner s čistým prádlem.

Pokud je praní hotelového prádla právě tím, co by vám usnadnilo provoz hotelu či penzionu, přečtěte si o službě více na www.pradelna-zdar.cz. Prádelna hotelových uniforem vám ušetří spoustu času i peněz!

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.