Podnikání

Virtuální sídlo v Praze jako jasná volba pro většinu OSVČ?

Mezi povinnosti fyzické osoby podnikající patří uvedení sídla, které mohou úřady využívat k zasílání korespondence. Ale jak má požadavek úředníků uspokojit živnostník, který si nechce pronajímat kancelář a zároveň si z nějakého důvodu uvést do živnostenského rejstříku vlastní adresu? Rozumnou volbou je tzv. virtuální sídlo v Praze. Základní informace a výhody najdete v následujících řádcích.

Významná úspora nákladů

Živnostník si může do živnostenského rejstříku nechat zapsat vlastní adresu, nicméně tato možnost „padá“ v momentě, kdy ji znemožní vlastník nemovitosti. Zbývá pronájem kanceláře, který však ročně vychází na desítky tisíc korun. Virtuální sídlo OSVČ Praha přitom vychází pouze na zlomek této ceny – na firmy-sidla.cz lze dokonce najít nabídky od 129 Kč za měsíc. Pro podnikatele „spořílka“ může jít o zásadní aspekt v rámci optimalizace nákladů.

Jednodušší administrativa

Sídlo OSVČ Praha nabízí odpověď na otázku, co s poštou, když se živnostník dlouhodobě pohybuje mimo sídlo uvedené v živnostenském rejstříku. Nedílnou součástí služby bývá přeposílání korespondence, a to přímo i elektronicky (tzn. e-mailem).

Reprezentativní prostory

Řešíte, kde se střetávat s významnými klienty, které si nechcete zvát k sobě domů? I v tomto směru je řešením právě virtuální sídlo. Po předchozí domluvě lze využívat reprezentativní prostory. V očích mnoha obchodních partnerů stoupnete i díky samotnému sídlu v metropoli – působí mnohem lépe než adresa v maloměstě.

Únik před úředníky z FÚ

Děsí vás představa, že si na vás „zasednou“ úředníci z příslušného finančního úřadu? Pravděpodobnost častých kontrol je pro podnikatele se sídlem v menším městě poměrně častá, riziko je možné minimalizovat virtuálním přestěhováním na adresu v Praze.

Pokud vás výhody virtuálního sídla v Praze zaujaly a chcete se dozvědět o dalších benefitech, podívejte se na aktuální nabídku na www.firmy-sidla.cz.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.