Uvažujete nad teraristikou? Na výběr máte z plazů, bezobratlých i z obojživelníků

Uvažujete nad teraristikou? Na výběr máte z plazů, bezobratlých i z obojživelníků

Teraristika se stává v posledních letech velice oblíbená. Důvodem toho je především možnost postavit si vlastní terárium z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby. Sestavování terária vás tak rázem dostane zpátky do dětství a na okamžik se stanete zcela uvolněným a šťastným člověkem bez jakýchkoli dospělých problémů. Pokud také nad teraristikou uvažujete, pak se nabízí otázka, jaké terarijní zvířátko do terária umístit. Výběr máte poměrně pestrý, vybírat si můžete z plazů, bezobratlých i z obojživelníků.

Pokud chcete chovat plazy

Hadi, respektive plazi obecně jsou nadmíru oblíbení. Možná je to tím, že budí respekt. Možná se tím někdo snaží zahnat svou fóbii z tohoto druhu zvířat. Pakliže chcete jednoho takového hada nebo jiného plaze chovat, je zapotřebí mu pořídit opravdu dostatečně velké terárium. To následně vybavte dekoracemi, vhodným substrátem, také teploměrem, vlhkoměrem, a nakonec i spínacími hodinami a správným osvětlením.

V případě plazů pamatujte na jednu věc, budete je muset krmit živými tvory. Pokud na to nemáte žaludek, raději chovejte trochu jiná terarijní zvířata.

Pokud chcete chovat bezobratlé

Do skupiny bezobratlých terarijních zvířat patří kupříkladu sklípkani, tarantule a jiní pavouci. Opět mluvíme o poměrně oblíbených terarijních zvířatech, opět jimi lidé chtějí zahnat své fóbie. Pokud vás pavouci lákají, pak se připravte na to, že řada z nich jsou především noční živočichové. Velice si navíc dbají na své prostředí a mohou se z nich z důvodu nespokojenosti stát doslova agresoři. V takovém případě na vás klidně mohou i zaútočit.

Dopřejte jim proto prostředí, které bude mít odvětrávání, vlhkoměr, také vhodný substrát, misku s vodou a úkryt. Vhodné jsou i topní desky nebo kameny, na kterých se pavouci budou vyhřívat.

Pokud chcete chovat obojživelníky

Jestliže vás zajímá život ve vodě, rozhodně byste měli chovat obojživelníky. Mluvíme tu především o želvách a podobných tvorech, kteří ke svému spokojenému životu potřebují zeleň, substrát, také nádobu na vodu, osvícení a nějaké vytápění.

Publikováno: 28. 10. 2020

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator