Sídlo potřebujete, kancelář nikoliv. Vyřešte to virtuálně!

Podnikání pod hlavičkou společnosti s ručením omezeným je spjato s mnoha povinnostmi, mezi které patří zřízení sídla firmy. Ale co když nepotřebujete fyzickou kancelář, protože podnikáte z domova či na cestách? Čekají vás snad zbytečné náklady za pronájem? Naštěstí můžete situaci vyřešit velmi elegantním způsobem – tzv. virtuálním sídlem firmy.

Co je to virtuální sídlo společnosti?

Jak je již patrné z názvu, v případě virtuálního sídla nejde o fyzické využívání prostor, ale o společný pronájem adresy společně s mnoha dalšími subjekty. Virtuální kancelář je služba pro podnikatele, kteří si danou adresu zapíší do obchodního rejstříku. Výhody virtuálního sídla jsou zjevné:
  • neplatíte za mnohem dražší pronájem kancelářských prostorů,
  • získáte prestižní adresu,
  • usnadnění mnoha povinností (tzv. recepční služby jako přebírání pošty apod.).
  • První virtuální sídlo firmy bylo založeno v roce 1995 v Coloradu. V České republice nastal boom po 20.7. 2009, kdy byla zrušena povinnost určení sídla skutečnou adresou, na které společnost sídlí.

Sídlo firmy v Praze? Žádný problém

Sídlo firmy má i reprezentativní funkci. Zatímco adresa v odlehlé lokalitě malé vesnice může na potenciálního partnera či klienta působit spíše negativně, prestižní adresa v Praze navozuje solidní dojem. Pronájem klasických kancelářských prostor v Praze však bývá velmi drahý a pro mnoho podnikatelů nedostupný. A právě proto stoupá zájem o virtuální kanceláře. Sídlo společnosti v hlavním městě může mít každý již za pár set korun měsíčně. Kromě lepší image tkví výhoda sídla v Praze také ve výrazně nižší frekvenci kontrol ze strany úřadů. Ty vzhledem k množství registrovaných firem nestíhají a na jeden subjekt připadá kontrola v průměru jednou za deset let. Chcete se o problematice virtuálního sídla dozvědět více? Na podrobnosti se můžete zeptat odborníků z Profi-kancelář s.r.o., kteří vám pomohou také se založením s.r.o.

Publikováno: 25. 08. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator

Tagy: virtuální sídlo | založení s.r.o.