Sídlo firmy a virtuální kancelář v Praze využívá stále více podnikatelů. Jaké mají důvody?

Sídlo firmy a virtuální kancelář v Praze využívá stále více podnikatelů. Jaké mají důvody?

Jednou z podmínek založení společnosti je zřízení sídla, které je uvedeno v obchodním rejstříku. Platná legislativa ukládá podnikateli povinnost sídlo viditelně označit, doložit úřadu vlastnické nebo užívací právo a zajistit přebírání korespondence. Nemusí se však jednat o stejnou adresu, kde podnikatel skutečně působí. Fenoménem posledních let je tzv. virtuální sílo, jenž přináší široké spektrum výhod. V České republice tuto možnost využívá dokonce každý osmý subjekt. Jaké konkrétní výhody může přinést vašemu podnikání?

Finanční úspora

Sídlo firmy v Praze sice působí dojmem, že jde o finančně nákladné řešení, ale ve skutečnosti se cena této služby pohybuje řádově ve stokorunách za měsíc. Každý, kdo např. podniká z domova a z pochopitelných důvodů nechce sídlit v místě vlastního bydliště, tak může ušetřit nemalou částku za pronájem fyzických kancelářských prostor.

Prestiž

Není to pravidlem, ale mnozí klienti před obchodní schůzkou lustrují protistranu v obchodním rejstříku. Firmy sídlící v Praze mohou působit solidněji než společnosti se sídlem v menším městě. Prestižní adresa je zkrátka drobný, leč někdy rozhodující benefit, který se může podepsat na celkové úspěšnosti uzavřených obchodů

Mimo hledáček úředníků

Firmy sídlící v Praze podstupují kontrolu ze strany úřadů jen zřídkakdy, protože úředníci z kapacitních důvodů nestíhají. V menším městě jsou pravidelné kontroly mnohem pravděpodobnější. Pro srovnání: zatímco v Bruntále vychází kontrola v průměru každých jedenáct let, poplatník se sídlem na Praze 2 může být v klidu, průměr totiž činí jednou za 206 let.

Služby virtuální kanceláře

Nejen sídlo, ale také široké spektrum služeb, které vám ušetří čas, to je virtuální kancelář Praha s vlastní telefonní linkou, přeposíláním pošty a reprezentativními prostory pro občasné využití. Podívejte se na nabídku jednoho z tradičních poskytovatelů na webu kancelarske-centrum.cz a udělejte si detailnější obrázek o tom, jak efektivně fungují ostatní.

Publikováno: 16. 06. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator