Sídla pro OSVČ a firmy se dají zajistit snadno a levně. Jak na to?

Sídla pro OSVČ a firmy se dají zajistit snadno a levně. Jak na to?

Mnoho budoucích podnikatelů, kteří mají dobrý podnikatelský nápad a chtějí si založit vlastní firmu, případně hodlají podnikat jako OSVČ, doplácí na to, že mají problém s financováním samotných začátků. Potíž nastává hlavně v otázce, kam zasadit sídlo společnosti. Problém se přitom dá vyřešit poměrně snadno, a to přes virtuální pronájem sídla.

Jak je to s cenou sídla pro OSVČ a firmy?

Pronajmout si skutečné fyzické sídlo, v němž se budete denně pohybovat, mít zde kanceláře a zaměstnance, stojí řádově desítky tisíc korun měsíčně. Mnohdy je to pro OSVČ a menší firmy zcela zbytečné, neboť lidé pracují spíše v terénu, případně třeba z domova prostřednictvím počítače. Pak se pronájem sídla běžnou formou nevyplácí a zejména začínající firmy a živnostníky může finanční náročnost odradit. A právě proto vznikla možnost pronajmout si takzvané virtuální sídlo. Jde o zákonnou formu, takže se nejedná o nic nelegálního.

Praha vévodí zájmu o virtuální sídla pro firmy a OSVČ

Zdaleka nejpopulárnější je pro virtuální pronájem sídla Praha, což je logické. Hlavní město totiž automaticky vzbuzuje větší zájem nežli situace, kdy máte sídlo firmy někde na malé vesničce. V případě virtuálního sídla navíc i luxusní adresa v centru Prahy vyjde maximálně na stovky korun měsíčně, což je zlomek ceny, kterou byste museli zaplatit za klasické sídlo. Pokud se zvolí jako sídlo pro OSVČ Praha, má živnostník možnost získat lukrativní adresu, jež dost možná přiláká řadu zákazníků a obchodních partnerů, takže se jedná i o velmi chytrou investici. Navíc pak nemusíte jako sídlo své živnosti uvádět svoji domácí adresu, na níž bydlíte, což je pro mnoho lidí dalším argumentem, proč virtuální formu zvolit. Virtuální sídlo pro firmy a OSVČ je zkrátka zajímavou alternativou. Ne náhodou si také virtuální sídla ihned získala velkou popularitu, hlavně u začínajících firem a živnostníků, potažmo pak menších a středních firem, jež chtěly své finanční prostředky raději investovat do rozvoje nežli do drahých pronájmů kancelářských objektů.

Publikováno: 18. 07. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator