Finance

Potřebujete si rychle půjčit? Ideálně ještě dnes?

Přepočítali jste se a nemáte na účtu ani korunu? Případně vám nějaký ten tisíc chybí, abyste vyřešili složitou finanční situaci? Pak vás zřejmě napadlo, že si vyřídíte rychlou půjčku a budete mít peníze k dispozici ještě dnes. Než to uděláte, zpomalte a přečtěte si následující informace. Prozradíme vám vše, co byste měli o tomto specifickém typu úvěru vědět.

Základní specifika rychlé půjčky

Rychlá půjčka ještě dnes, okamžitá půjčka do výplaty… Narazíte na ni pod různými názvy, ale podstata je vždy stejná. Spočívá v rychlém doručení finančních prostředků bez nutnosti vyřizování na pobočce. Veškerá komunikace mezi poskytovatelem a zájemcem o půjčku probíhá online či telefonicky. Peníze jsou přeposlány přímo na účet.

Jak to, že si můžete půjčit tak rychle?

Hlavní výhodou rychlých půjček je velmi krátká doba vyřízení. To je možné proto, že poskytovatelé nezatěžují žadatele náročným administrativním procesem. Zároveň disponují účty u několika bankovních institucí a mohou poslat peníze tak, aby na účet spotřebitele dorazily v ten samý den. Nejrychlejší převody netrvají déle než 15 minut po odeslání žádosti.

Trh se pročistil, není čeho se bát

V minulosti byly rychlé půjčky poměrně rizikové. Na nebankovním trhu působily tisíce nebankovních společností, které využívaly časovou tíseň žadatelů a nabízely jim peníze za velmi nevýhodných podmínek. Nedávné legislativní změny však způsobily, že na trh zbyl jen zlomek původních poskytovatelů. Ty současní nabízí prověřené úvěry za transparentních podmínek. Zároveň prověřují bonitu či platební morálku žadatelů.

I malá půjčka vás může vyjít draho

Než si rychlou půjčku vyřídíte, dobře si spočítejte, zda na ni máte. Respektive budete mít na úhradu splátky, protože jinak vám může i menší částka nadělat zbytečné problémy. A lepit jednu půjčku druhou, to skutečně není chytré řešení. Rychlá půjčka ještě dnes je dobrým řešením jen v případě, že si vše promyslíte a spočítáte.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.